iPhone’da Uzaktan Kamera Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

Tek Elle Yada Dokunmadan Fotoğraf Çekme

iPhone kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi de hiç şüphesiz fotoğraf  çekerken karşılaştıkları sıkıntılardır.iPhone ile tek eliniz ile fotoğraf çekmenin ne kadar büyük bir sıkıntı olduğunu herkes bilir.Hatta iPhone’a dokunmadan uzaktan fotoğraf çekmek ne kadar cazip gelsede bunu yapamıyordunuz.Ama iOS 5 ile bunları yapmak artık mümkün.

Kameranın uzaktan kullanımı ile ilgili yeni özellikler getiren iOS5 sayesinde artık tek eliniz ile resimler çekebiliyor hatta iPhone’a elinizi sürmeden de resimler çekebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

iOS 5’in ses açma tuşunun deklanşöre dönüşmesi, sadece telefonunüzerindeki tuşla sınırlı değil. iPhone’unuza Apple kulaklığını taktığınızda üzerindeki ses açma tuşu da aynı görevi görüyor. Kablonun uzunluğu da size iPhone’dan ne kadar uzak kalabileceğinizi belli ediyor.

Telefonu tek elinizle kaldırdığınızda öteki elinizle kulaklığın ses tuşlarını tutup fotoğraf çekebilirsiniz. iPhone’u biraz uzağınıza koyup, kablonun boyu kadar uzaklaştığınızda da yine uzaktan fotoğraf çekme şansınız olacak. Aslında kablolu deklanşör kumandası diyebiliriz. Güzel bir yenilik olduğunu belirtmek gerek. Apple dışındaki ses açma tuşuna sahip kulaklıklar da işe yarayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir