LG G3 kasma ve donma sorununa karşı ne yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Sizden gelen soru:

LG G3 telefon kullaniyorum ve 3 gundur dosyalarimda gorunen resimler galeride gorunmuyor veya eksik gorunuyor ..ve galeriye dosyalarima gordigimde tlfnumda kasma oluyo donuyo ve geri cikiyor ne yapabilirim?

Cevap:

LG G3 modeli donanım bakımından çok güçlü bir cihazdır. Bahsettiğiniz soruna baktığımızda cihazınızın donanımsal bir sorunu olmadığı anlaşılıyor. Cihazınızdaki sorun daha çok yazılımsal bir problem gibi görünüyor.

Peki LG G3 neden donabilir ve kasabilir?

LG G3 ve diğer akıllı telefonların donma ve kasma problemlerinin belli başlı nedenleri olabilir. Bunlardan ilki ve en önemlisi telefonunuza virüs bulaşması nedeniyle olabilir. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlarken, internette gezinirken, virüslü bir uygulama indirirken, internetten virüslü bir dosya indirirken, bluetooth ile bir başkasından virüslü bir dosya alırken vs. telefonunuza virüs bulaşmış olabilir. Bu yüzden ilk iş olarak Google Play üzerinden kaliteli bir antivirüs programı indirim telefonunuzu virüs taramasından geçirin.

LG G3 - 2

Virüs taraması yapmanıza rağmen telefonunuzda aynı sorun devam ederse telefonunuzda siz, bir başkası yada virüs tarafından bazı dosyalar silinmiş olabilir. Zaten resimlerin galeride görünmeme sebebi de bu olabilir. Bu durumda da telefonunuzdaki rehberi, resimleri ve diğer işinize yarayan belgeleri yedekleyin ve telefona format atın, yani fabrika ayarlarına geri gönderin.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir