MessageMe Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Mesajlaşma Uygulaması MessageMe

Ücretsiz mesajlaşma uygulaması olan MessageMe gün geçtikçe popülerleşmeye devam ediyor. WhatsApp gibi bir mesajlaşma uygulaması olan MessageMe uygulaması farklı olarak tabletlerde de kullanılabiliyor.Eğer sizde MessageMe uygulamasını kullanmaya karar verdiyseniz aşağıdaki linkte tıklayarak indirin ve nasıl kullanacağınıza bu yazıdan göz atın.

Uygulamayı indirin: Android için indir ve iOS için indir

Uygulamayı ilk yüklediğinizde sizden bir çok izin istiyor.Bu izinler arasında “hassas günlük verilerini okuma” gibi izinlerde yer alıyor ancak kurulum için bu izinleri vermeniz şart.

Sponsorlu Bağlantılar

MessageMe uygulamasını indirip kurduğunuz vakit ilk açılışta sizde kişisel bilgilerinizi girerek hesabınızı oluşturmanızı istiyor. İsterseniz Facebook hesabınız ile de giriş yapabilirsiniz ama böyle yapmanız halinde uygulama sizin adınıza Facebook duvarınızda bir şeyler paylaşma hakkına sahip oluyor.

MessageMe

Telefon rehberinizde ya da uygulamanın etkileşim kurabildiği sosyal ağlarda olmayan kişiler için MessageMe PIN numarası adı verilen bir kodu kullanıyorsunuz. Bu PIN numarası ile diğer MessageMe kullanıcıları sizi kişi listelerine ekleyebiliyorlar.

MessageMe profil alanında bir kişisel fotoğraf ve bir de kapak fotoğrafı yükleme şansına sahipsiniz.

MessageMe tasarımı son derece sade. Mavi ve lacivert renklerin hâkim olduğu tasarım açıkçası WhatsApp’e genel olarak benziyor.

Uygulama üzerinden metin temelli mesaj alıp gönderebiliyor; sesli mesaj alıp gönderebiliyor; bas konuş şeklinde iletişim kurabiliyor ve fotoğraf ile video alıp gönderebiliyorsunuz. Ancak uygulamayı şu anda kullanılan diğer mobil mesajlaşma uygulamalarından ayıran en büyük özellikse ekran üzerinde çizim yaparak iletmek istediklerinizi daha kişisel görsellere dökebiliyorsunuz. Tabii ki burada biraz da yeteneğiniz devreye giriyor. Özellikle de S kalem gibi aksesuarlara sahip akıllı telefon kullanıcıları için harikulade bir özellik olduğunu söylemeliyim.

Bulunduğunuz konumu da arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanıyan MessageMe’nin henüz aktif olmayan ancak seçenekler arasında duran başka özellikleri de bulunuyor. “Çıkartma” ve “Para” adını taşıyan bu özelliklerin neler olduğunu merak etmemek elde değil. Fakat uygulamanın iyice yayılmasından sonra bu özelliklerin aktif kılınacağını tahmin etmek pek de zor değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir