Pokemon GO Nedir? Pokemon GO Nasıl Oynanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Pokemon GO Nedir?

Pokemon GO oyunu iOS ve Android cihazlar için geliştirilen bir artırılmış gerçeklik oyunudur. Gerçek dünyada oynayabildiğiniz bir pokemon oyunu olan Pokemon GO oyunu iOS ve Android cihazlar için ücretsiz olarak yayımlanmıştır.

Pokemon çizgi filminde olduğu gibi Pokemon GO oyununda da amacınız pokemon yakalamak ve pokemon savaşları yapmak. Cihazınızın konum bilgisini kullanan bu oyun pokemon yakalamanız için size gitmeniz gereken mesafeyi gösteriyor. Böylece şehri gezerek pokemon yakalabiliyorsunuz.

Yakaladığınız pokemonlarla koleksiyonunuzu tamamlamaya çalışıyorsunuz. Diğer oyuncularla da pokemon savaşları yapabiliyorsunuz. Trade sistemi ile de pokemon satın alabiliyor ve pokemon satışı yapabiliyorsunuz. Yani Pokemon GO oyunu ile para kazanmak da mümkün.

Pokemon GO resim

Pokemon GO Kimler Oynayabilir?

Android Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Android 4.3 ve üzeri
  • İşlemci: 1 GHz Dualcore ve üzeri
  • Grafik İşlemci: Adreno 305 ve üzeri

iOS Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: iOS 6 ve üzeri
  • İşlemci: 1 GHz Cortex A8 ve üzeri
  • Grafik İşlemci: PowerVR SGX535 ve üzeri

Pokemon GO Oynanışı

Pokemon GO oyununu ilk önce aşağıdaki linklerden iOS ve Android cihazlarınıza indirin.

Oyunda ilk olarak kendi avatarınızı belirleyerek başlıyorsunuz. Kendi karakterinizi oluşturduktan sonra Pokemon avına başlıyorsunuz. Pokemon toplayabilmek için yapmanız gereken şey sokaklarda gezintiye çıkmaktır.

Pokemon GO

Hesap ve karakter oluşturduktan sonra karşınıza 3 adet pokemon çıkıyor ve bunlardan birisini seçerek oyuna başlıyorsunuz. Charmander, Bulbasaur ve Squirtle pokemonlarından birini seçiyorsunuz. Seçtiğiniz pokemonu yakalamak için poke topunu pokemona atarak denk getiriyorsunuz.

Pokemon avlamak için sokaklarda, parklarda ve şehrin diğer bölgelerinde gezintiye çıkmanız gerekiyor. Cihazın sağ alt kısmında yer alan Nearby List seçeneğine tıklayarak hangi pokemonun size kaç adım mesafede olduğunu görebiliyorsunuz. Eğer  ayak izi mesafesi yoksa o pokemon size yakın değil demektir.

Pokemonu bulduğunuz zaman yapmanız gereken poke topunu pokemona doğru fırlatmak. İsabet ettiremediğiniz zaman bir poke topunuz gidiyor. Sınır sayıda poke topunuz olduğu için poke toplarını isabetli atmaya gayret gösterin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bulduğunuz Pokemon’u yakalamak için yapmanız gereken ise Poke Topunu Pokemon’un bulunduğu yere isabatli bir şekilde atmak. Attığınız Poke Topu Pokemon’a isabet etmeyebilir. Her denemenizde envanterinizde bulunanPoke Toplarını harcadığınızı unutmayın. Her denemenizde bir Poke Topu kaybedeceksiniz. Bunu göz önünde bulundurarak yakalayacağınız Pokemon’a isabetli bir atış yapmaya çalışın.

Yakaladığınız her pokemon için size 3 adet Candy şeker veriliyor. Bu şekerleri pokemonları geliştirmek için kullanıyorsunuz.

Yakaladığınız pokemonlar ile diğer oyuncular arasında pokemon savaşları yapabiliyorsunuz. Oyundaki Trade sistemi sayesinde pokemon transferi yapabiliyor ve kendi koleksiyonunuzda olmaya pokemonları satın alabiliyorsunuz.

Uygulama içi satın alma seçenekleri bulunan bu oyunda bir noktadan sonra poke topu satın almanız gerekecek. Poke Stop ismi verilen ve nerede olduğunuzu bilmediğiniz istasyonlara geldiğiniz ise fazladan Poke Topu elde ediyorsunuz. Poke GYM adı verilen salonlarda diğer rakiplerinize savaş yapabiliyorsunuz.

Pokemon GO Oynanış Videosu

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir