Samsung Galaxy Nexus İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

 İlk Android 4.0 Telefon

Google ve Samsung ortaklığı ile ortaya çıkarılan Samsung Galaxy Nexus, aynı zamanda Android 4.0 işletim sistemini kullanacak olan ilk telefon olma özelliğini de taşıyor.Samsung Galaxy Nexus yapılan açıklamaya göre Kasım ayında yurt dışında piyasaya çıkacak fakat Türkiye’ye gelip gelmeyeceği yada ne zaman geleceği konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

İşte Samsung Galaxy Nexus hakkında bütün gerçekler ve bütün özellikler;

Galaxy Nexus Hakkında Herşey

İşlemcisi: Galaxy S II gibi Nexus S de çift çekirdekli 1.2GHz Texas Instruments OMAP4460 işlemciye sahip.

İşletim sistemi: “Ice Cream Sandwich” olarak bilinen Android 4.0, ilkolarak Galaxy Nexus’da kullanılacak. Honeycomb ile Gingerbread arasında köprü görevini üstlenecek işletim sistemi, Nexus S dahil diğerson Android cepler için de sunulacak.

Belleği:
 iPhone 4S’dekinin iki katı olan 1GB RAM’e sahip olacak.

Ekranı: 720p çözünürlüğüne sahip 4.65 inç’lik dev bir Super AMOLED ekranı olacak. Karşılaştırma açısından Galaxy S II‘nin 4.27 inç ekrana,Galaxy Note‘un ise 5.3 inç ekrana sahip olduğunu söyleyelim. Galaxy Nexus’un ekranı, HTC Sensation XL‘in ekranından ise 0.5 inç dahaküçük.

Ölçüleri, ağırlığı: 8.94mm inceliğe sahip cihaz 135g ağırlığında. Boyutları ise 36x68mm.

Tasarımı: Resimlerden Nexus S ve Samsung Galaxy S2’yi örnek aldığını görüyoruz.

Kamerası ve video çekimi: Cihaz, 5MP’lik kamerası ile iPhone 4S ve Galaxy S2 gibi 1080p video kaydedebiliyor. Ön yüzde ise 1.3MP’lik bir kamerası bulunuyor. Panorama modu ve fotoğraf çekerken “sıfır bekleme süresi” de yeni geliştirmelerden.

Mobil ödeme: Beklendiği gibi cihaz bir NFC (yakın alan iletişimi) çipine sahip.

Bağlantı ve sensörler: Galaxy Nexus, Bluetooth 3.0, 802.11n Wi-Fi ve 4G ağları üzerinde HSPA+’yı destekliyor. Bunun yanında bir yakınlık sensörü ve şaşırtıcı bir biçimde bir basınç ölçere sahip.

Sponsorlu Bağlantılar

Depolama alanı: 16GB ve 32GB’lık depolama alanına sahip sürümleri bulunacak.

Pil: 1.750 mAh pili, iPhone 4S’in 1.420 mAh’lik pilinden çok daha iyi.

Google markası yok: Cihazınarkasında “Google” yazsa da, isminde “Google” geçmeyen ilkNexus cebi (Google Nexus One ve Nexus S’in aksine).

Galaxy Nexus güncellemeleri: Galaxy Nexus hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak isteyen kullanıcılar, yenilikler için Google’ın bu sayfasından kayıt olabiliyorlar.

Kaynak: Chip.com.tr

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir