Samsung Galaxy S3 ve Galaxy S2 Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S3 Galaxy S2’ye Karşı

Uzun süredir meraklı bekleyiş geçtiğimiz günlerde son buldu ve Samsung tarafında Galaxy S3 resmen tanıtıldı.Bu tanıtım bütün bekleyenleri fazlasıyla memnun etti desek yeridir.Çünkü Samsung Galaxy S3 beklenilen özellikleri karşıladı ve neredeyse bütün beklentilere cevap vererek bekleyenleri üzmedi.

Galaxy S3’ün tanıtılmasının ardında piyasanın en iyileri ile kıyaslamalarda başladı.Daha önceki yazılarımızda Galaxy S3’ün HTC One X ve iPhone 4S ile karşılaştırmalarını vermiştik.Şimdi de yine Samsung’un kendi amiral gemisi olan Galaxy S2 ile kıyaslamasına yer vereceğiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Samsung Galaxy S3 ve iPhone 4S Karşılaştırması

Samsung Galaxy S3 ve HTC One X Karşılaştırması

Galaxy S2, Galaxy S3, samsung, akıllı telefon

Yazılım Karşılaştırması

İki cepte Android ile çalışıyor ancak Galaxy S II, Android 2.3.4 ile geliyor ve TouchWiz 4.0 arayüzüne sahip. S III ise varsayılan olarak Android 4.0.4 ile geliyor. İki cep de Samsung’un sosyal, oyun ve müzik “merkez”lerine bağlanabiliyor.

İşlemci Karşılaştırması

Çift çekirdekli ilk ceplerden biri olan Galaxy S II, 1GHz Exynos işlemciye sahip. S III ise dört çekirdekli Exynos 4 Quad işlemciye sahip. Bu işlemci, 1.4GHz saat hızında çalışıyor. Samsung’a göre bu işlemcide önceki Exynos’a göre performans geliştirmeleri bulunuyor ve yeni Exynos daha az pil tüketiyor.

Ekran Karşılaştırması

Galaxy S III, 1280×720 çözünürlüğündeki Super AMOLED ekranıyla ceplerde yeni bir çağ açıyor. S II’den yarım inç daha büyük bir ekrana sahip Galaxy S III, S II gibi “Super AMOLED Plus” teknolojisini kullanmıyor ancak Samsung’a göre ekranın mükemmel bir renk doygunluğu var.

Depolama ve Bellek Karşılaştırması

S II, 16GB ve 32GB’lık modellerle geliyor. Galaxy S III ise buna yeni bir 64GB’lık sürüm ekliyor. İki cep de 1GB RAM’e ve microSD slotuna sahip.

Kameraların Karşılaştırması

Galaxy S III, 8 megapiksellik bir kamerayla geliyor ve otomatik odaklanma, coğrafi etiketleme, dokunarak odaklanma, imaj stabilizasyonu ve 1080p video yakalama gibi özelliklere sahip. Galaxy S II de 8 megapiksellik bir kamerayla geliyordu, dolayısıyla bu arka yüz kamerasındaki değişiklikler, daha çok yazılımsal gibi görünüyor.

Ön yüz kamerasında ise biraz geri adım atılmış gibi görünüyor, zira Galaxy S III 1.9MP’lik bir ön yüz kamerasına sahip. Galaxy S II’nin ön yüz kamerası, 2MP’lik çekimler yapabiliyordu. Galaxy S III aynı zamanda 1080p full HD videoları oynatabiliyor.

Bağlantı Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Bağlantı açısından iki cep de güçlü özelliklere sahip. Galaxy S II ve S III’ün her ikisi de 3G/HSDPA ve HSPA+ bağlantılarını destekliyor ve bu sayede 21Mbps hızına ulaşabiliyor. İki cep de tüm Wi-Fi bantlarını destekliyor ve DLNA yoluyla işçerik paylaşabiliyor. İki cepte de Wi-Fi Direct özelliği bulunuyor.

Galaxy S II, Bluetooth 3.0+HS desteğine sahipken Galaxy S III, daha güçlü olan Bluetooth 4.0 ile geliyor. Galaxy S III, microUSB yoluyla bir ekrana da bağlanabiliyor.

Konum ve Sensörlerin Karşılaştırması

İki cep de GPS, denge çarkı, dijital pusula, ivmeölçer, yakınlık ve ışık sensörlerine sahip. S III’ün ek olarak bir basınölçer sensörü de bulunuyor.

Ölçülerin Karşılaştırması

Galaxy S III, S II gibi oldukça hoş bir tasarıma sahip. 136.6 x 70.6 x 8.6mm ölçülere sahip S III, 125.3 x 66.1 x 8.49mm ölçülerindeki S II’ye göre biraz daha büyük ancak bunu hissetmiyorsunuz. Galaxy S III’ün ağırlığı 133 gram ve 116 gramlık S II’den biraz daha ağır. Ancak cebin yine de yeterince hafif olduğunu söylemeliyiz.

Pil Ömrü Karşılaştırması

Galaxy S II 1650mAh’lik bir pille geliyordu. Galaxy S III’ün daha büyük ekranı ve daha güçlü işlemcisi daha fazla güce ihtiyaç duyacağından Samsung, onu 2100mAh’lik bir pille donatmış.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    sanane mal
    18 Temmuz 2012 - 10:47

    MOAL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir