Samsung Galaxy S5 ve Galaxy Note 3 Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Galaxy S5 İle Galaxy Note 3 Kıyasalaması

Samsung‘un 24 Şubat tarihinde Dünya Mobil Kongresinde tanıttığı akıllı telefonu Galaxy S5 oldukça etkileyici yeniliklerle geldi. Samsung’un son amiral gemisi Galaxy S5’in donanım özellikleri biraz hayal kırıklığı yaratsa da hayatı kolaylaştıran yenilikleri herkesi etkiledi.

Samsung’un piyasada yer alan en iyi akıllı telefon olma isteği bu kez gerçeğe dönüşür mü bilmiyoruz ama Galaxy S5’i fazlasıyla zorlayacak yada geçecek cihazlar olabilir. Buna en büyük örnek Galaxy S5 ile aynı gün tanıtılan Sony Xperia Z2. Donanım özellikleri bakımında Galaxy S5’ten daha üstün olan Xperia Z2 güçlü telefon arayanlara hitap edecek.

Peki Galaxy S5’in geçtiğimiz yıl tanıtılan kendi cihazı Galaxy Note 3 ile arasında nasıl bir rekabet var? Şimdi bu soruya yanıt arayacağız. Shiftdelete.net tarafından yapılan karşılaştırmayı sizlere sunuyoruz.

Galaxy S5 ve Galaxy Note 3

İşlemci Karşılaştırması

Samsung’un Galaxy S5′te Snapdragon 801 yerine Snapdragon 800kullanması, kağıt üzerinde rakiplerinden bir adım geride olması anlamına geliyor. 2013 yılı sonunda tanıtılan Galaxy Note 3‘ün LTE bağlantı destekleyen modeli ile aynı işlemciyi kullanan Galaxy S5, işlemci konusunda Galaxy Note 3 ile başa baş gidiyor.

RAM Karşılaştırması

Samsung’un Galaxy S5’te 2 GB RAM kullanması teknoloji tutkunlarını şaşırtmaya yetti. Cihaz tanıtılmadan önce ortaya atılan tüm iddialar,Galaxy S5‘in 3 GB RAM ile geleceğini söylüyordu. Galaxy Note 3′te bulunan RAM miktarı 3 GB olduğundan, yeni telefon Galaxy S5Note 3‘ün RAM konusunda oldukça gerisinde kalıyor.

Samsung Galaxy S5 - 1

Batarya Karşılaştırması

Samsung muhtemelen Galaxy Note 3‘ü en iyi akıllı telefonu yapmak istemiş. Galaxy S5′in 2800 mAh’lık bataryası günlük kullanım için yeterli olmasına rağmen, cihazda 3000 mAh ve üzeri güce sahip bir bataryanın bulunması bekleniyordu. Galaxy Note 3 3200 mAh’lık bataryayı bünyesinde barındırıyor.

Kamera Karşılaştırması

Cihazın 16 MP çözünürlüğe sahip kamerası Galaxy Note 3′ü geride bırakmayı başarıyor. En büyük artısı ise arkada bulunan çift flaş sayesinde daha gerçekçi renk tonlarına sahip fotoğraflar çekebilmesi.

Samsung Galaxy Note 3

Galaxy S5 Mi Note 3 Mü Almalı?

Galaxy S5 ve Galaxy Note 3 çok farklı kullanıcılara hitap eden cihazlar.Galaxy S5 donanım konusunda Galaxy Note 3′ün oldukça gerisinde kalsa da, parmak izi sensörü, kalp atış hızı algılayıcısı, suya dayanıklılık veultra güç tasarrufu modu gibi özellikler ile Note 3′ün önüne geçmeyi başarıyor.

Donanıma önem veren, cebinde güçlü bir cihaz olsun isteyen kullanıcılarGalaxy Note 3‘ü, donanıma fazla önem vermeyen, günlük kullanımda yeterli hıza sahip, ekstra özellikleri ile hayatı kolaylaştıran bir cihaz isteyenler ise Galaxy S5‘i tercih etmeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    Muhammed
    07 Eylül 2014 - 20:55

    bence bu kalp atıs hızı algılayıcısı suya toza karsı dayanıklılık bahane ve kameraya gelince uzaktan çekim bakımından note 3 önde ama karanlık ortam ve düşük ışıklı bı ortamda ıkılı flaş özelliğiyle ve merceğiyle önde s5 ama donanım güç ram bellek fil ömrü buyuk ekran açısı S pen (kalemi ve özellikleri) olsun s5 i üstün bi şekilde geride bırakıyoo eşitlersek eğer bu özellikleri note 3 ufak ara ile önde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir