Türk Yapımı Tablet Bilgisayar “E-Tab” Geliyor!

Sponsorlu Bağlantılar

E-Tab Nasıl Olacak?

Teknoloji dünyasının son gözdesi olan Tablet bilgisayar arasındaki rekabet devam ederken sevindirici bir haber de General Mobile tarafından geldi.Bu haber özellikler Türk kullanıcılar sevindirecek.Artık Türk yapımı bir tablet bilgisayarımız olacak.Yerli malı tablet bilgisayar olarak sunulacak olan tablet bilgisayarın adı ise  “e-tab”  olacak.

Android işletim sistemine sahip olan cihazın ağırlığı 550 gram olacak. 8.9 inçlik ekranının yanı sıra sade tasarımı ile piyasadaki rakipleriyle yarışacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Ülkemizdeki yerli markaların, yenilikçi ürünlerle pazarda pay sahibi olması konusunda elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız. Ama burada çok dürüst olunması gerekiyor.

Bileşenler Çin’den Geliyor

Öyle ki, tablet bilgisayarın hangi bileşenlerden oluştuğunu açıklamak çok zor değil. LCD panelanakartbataryakasa gibi temel bileşenlerden oluşan bir cihazın yerli malı olduğunu iddia etmek, dikkat edilmesi gereken bir açıklama.

Çünkü bahsi geçen bileşenler, ülkemizde değil uzak doğudan getiriliyor.

Ülkemizde üretim yapmak isteyen girişimcilerin üzerine bindirilen vergiyükünün yanı sırai teşvik desteği de olmadığı sürece durum hep böyle kalacak.

Teknoloji markalarının rakipleriyle mücadele ederken belki de “Yerli Malı” kozunu kullanmayı bırakması gerekiyor. Tüketici tarafında, bir cihazın ne kadarının yerli olduğunu bilmenin satın alma kararını etkileyip etkilemediğini de tartışmak gerekebilir.

Tablet modasını başlatan Apple bile ürünlerinin arkasında “Çin Malı”yazmaktan çekinmiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir