Türkçe App Store Yayında!

Sponsorlu Bağlantılar

App Store Artık Türkçe

Apple’ın online mağazası App Store artık Türkçe olarak hizmet verecek.Türk kullanıcıların İngilizce olarak görüntülediği App Store dün gece itibari ile Türkçe yayın yapmaya başladı.

Apple yeniliklerine Türk kullanıcıları da dahil ederek yıllardır ikinci planda tuttuğu Türk kullanıcılarını bir nebze olsun sevindirmiş oldu.Ayrıca Apple bugün itibari ile yeni tablet modelini de tanıtacak.Bakalım Aplle’ın yeni tableti iPad 3 mü olacak yoksa iPad HD mi olacak?Ayrıca Apple tarafında yeni özellik ve servislerinde bugün tanıtılması bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

App Store Nasıl Türkçe Kullanılır?

iOS cihazlarından App Store’a girenler, dün geceden itibaren App Store’un tamamen Türkçe olduğunu farketmişlerdir. Evet, 2008 yılından beri hizmet veren App Store, artık Türkçe diliyle yayında. App Store’u Türkçe görebilmek için sadece Türkiye hesabı olması gerekiyor. iOS cihazının Türkçe olsa da eğer Amerikan hesabı kullanıyorsanız App Store İngilizceolarak gözükecektir.

Artık Featured yerine bizi App Store’da “Öne Çıkanlar” seçeneği karşılıyor. Top 25 listesinde ise Popüler Ücretli ve Popüler Ücretsizin yanında EnYüksek Cirolu şeklinde bir çeviri mevcut. Güncellemeler ismininse aşağı bölüm için çok uzun olduğunu, bu yüzden de harfler arasındaki boşlukları en aza indirdiklerini görebilirsiniz. Güncellemeler kısmında en üstte bulunan Update All tuşu ise halen İngilizce olarak duruyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir