Uyurken veya Koşarken iPhone’u Şarj Etme

Sponsorlu Bağlantılar

Nefes Alıp Verin iPhone Şarj Olsun

Günümüzde mobil cihazların en büyük problemlerinden birisi olarak pil sorunları görülüyor.Mobil cihazların ilerlemesine ayak uyduramayan tek teknoloji pillerdir desek herhalde yanlış olmaz.Akıllı telefonların kısa süreli şarjları sizi yarı yolda bırabiliyor yada sürekli elektriğe mahkum bırakıyor.Ancak iPhone cihazları için tasarlanan AIRE adlı özel aparat ile artık elektriğe mahkum olmaktan kurtulacaksınız.

Nefes alış verişiniz ile iPhone’u şarj eden bu özel aparat sayesinde uyurken, yürürken, spor yaparken yada koşarken iPhone’unuzu şarj edebileceksiniz.João Paulo Lammoglia bu hayali gerçekleştirmek için bu aparatı geliştiren kişi.

şarj, akıllı telefon, iphone, pil, batarya

Sponsorlu Bağlantılar

Maske tasarımıyla, nefes alıp verişinizi ufak pervaneler yardımıyla elektrik enerjisi üreten bir sistem haline getirmeyi planlıyor.Bu da artık elektrik olmayan alanlarda, uyurken, yürürken veya koşarken bile telefonunuzu şarj edebileceğiniz anlamına geliyor.

Eğer AIRE adlı bu konsept tasarım hoşunuza gittiyse, bir süre daha beklemenizi öneriyorum. Çünkü henüz böyle bir teknolojiye sahip değiliz.Lammoglia‘nın tasarımı yalnızca gündelik hayattaki enerji tüketimine bakış açınızı değiştirmeyi hedefliyor. İlerleyen dönemlerde de gerçeğe dönüştürülmeyi bekliyor.

Hatta kendisinin daha da ilginç tasarımları var. Bunlardan biri, yolda yürürken ürettiğiniz kinetik enerjiyi küçük cihazları şarj etmekte kullanmak.Bir başkası ise kapı zilinizin elektrik gücünü paspasa ayağınızı sildiğinizde ortaya çıkan enerjiyle sağlamak. Çevre problemleri açısından çözüm olabilecek fikirlerden birisi olacak gibi…

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir