Virüs Bulunan Android Uygulamaları

Sponsorlu Bağlantılar

Telefonunuzu Tehdit Eden Zararlı

Symantec tarafından tespit edilen bir zararlı Android Markette’ki uyguamalar ile birlikte kullanıcıların telefonlarına yükleniyor ve telefondaki bütün bilgileri çalıyor.Android Market’te bu virüsün bulunduğu uygulamalar 5 milyon telefona yüklü bulunuyor.

Android Markette kullanıcıları tehdit eden zararlı yazılımın ismi ise Android. Counterclank.Bu zararlı yaklaşık olarak 13 uygulamada bulunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Android. Counterclank isimli zararlı, girdiği telefonun MAC adresi, IMEI numarası ve SIM bilgilerini çalıyor ve uzak sunucuya bağlı bir server bilgisayara aktarıyor. Çalınan bilgileri telefon kopyalaması için kullanıyor.Yani sizin telefonunuzun IMEI numarasına ait bir telefon kopyalanarak sizin telefonunuz kullanım dışı kalabiliyor.

Popüler uygulamaların ve özellikle erotik uygulamaların içinde bulunan bu zararlının yer aldığı 13 uygulama ise aşağıdaki gibidir.

Virüs Bulunan Uygulamalar

Bu durumda size önerimiz bu uygulamalardan herhangi birini indirmemeniz, telefonunuzda yer alıyorsa kesinlikle kaldırıp telefonunuzu virüs uygulaması ile taratmanızdır.Aşağıdaki linkte yer alan antivirüs uygulamalarından herhangi birini telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Android İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Uygulamaları

Diğer bir tavsiyemiz ise xxx içerikli uygulamalardan uzak durun ve her zaman telefonunuzda bir antivirüs uygulaması yüklü bulunsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir