Yeni iPad İle iPad 2 Arasındaki Farklar

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni iPad Modeli

Apple‘ın uzun zamandır beklenen üçüncü nesil tablet bilgisayarı olan Yeni iPad en sonunda tanıtıldı.Meraklı bekleyişin en büyük nedenlerinden birisi de tabletin ne gibi özelliklere sahip olacağı ve isminin ne olacağıydı.iPad 3 ve iPad HD isimleri beklenirken Apple herkesi şaşırttı ve yeni iPad modelinin Yeni iPad (The new iPad) ismi ile duyurdu.

Yeni iPad (The new iPad) Bütün Özellikleri

Yeni iPad

Peki Apple’ın bu yeni tablet bilgisayarının ikinci nesil iPad olan iPad 2 arasında ne gibi farklar olduğunu hiç merak ediyor musunz? İşte size Yeni iPad ile iPad 2 arasındaki farklar ve karşılaştırma…

Sponsorlu Bağlantılar
iPad 2

iPad 2 ve Yeni iPad Farkları

İşlemci: Yeni iPad’de kullanılan işlemci A5X. Bu yeni nesil işlemci iPad 2’de kullanılan A5’ten 4 kat daha hızlı.

Yüksek Çözünürlüklü Ekran: Yeni iPad 2048 x 1536 piksel çözünürlükte bir ekrana sahip. Bu ekranın PPi değeri 264. iPad 2’de ise 1024×768 piksel bir ekran kullanıyordu. Bu ekranın ppi değeri ise 132.

Kamera: Yeni iPad’de otomatik ve dokunarak netlik yapabilen 5 Megapiksel arka kamera bulunuyor. Bu kamera Full HD video kayıt yapabiliyor. Ön yüzdeki kamera ise VGA kalitesinde fotoğraf ve video çekiyor. iPad 2‘deki kamera ise 720p video kayıt edebiliyordu. Ön yüzdeki kamera ise Yeni iPad ile aynı.

Bağlantı: Yeni iPad LTE de adı verilen 4G teknolojisini destekliyor. iPad 2ise sadece 3G desteğine sahipti.

Bluetooth: Yeni iPad Bluetooth 4.0 teknolojisini destekliyor. iPad 2 ise Bluetooth 2.1 desteğine sahip.

Ağırlık ve Boyut: Ağırlık ve boyutlar açısından hemen hemen aynı değerler korunmuş. Ancak Yeni iPad versiyonları kalınlık ve ağırlık olarak iPad 2’ye göre daha büyük değerlere sahip. Örneğin Sadece Wi-Fi özelliği olan Yeni iPad 652 gram ve 9.4 mm kalınlığa sahipken, aynı modelin iPad 2 versiyonu 601 gram ve 8.8 mm kalınlıkta.

Renk Seçenekeleri: iPad 2’de ve Yeni iPad modelinde aynı renk seçenekleri mevcut.Hem siyah hemde beyaz model bulunuyor.

Pil Ömrü: iPad 2’de ve Yeni iPad modelinde pil ömrü aynı.

Satış Fiyatları: Satış fiyatlarında da bir fark bulunmuyor.iPad’in ilk versiyonundan beri her yeni çıkan iPad’de fiyatlar değişmedi. Sadece bir önceki versiyonun fiyatı 100 dolar aşağı düştü. Yeni iPad‘te de bu gelenek aynen devam ediyor. Ürünün fiyatı 499, 599, 699 dolar (sadece Wi-Fi ve 16, 32 ve 64 GB modeller) ve 629, 729, 829 dolar (Wi-Fi + 4G ve 16, 32 ve 64 GB modeller) olarak belirlendi.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir