Yurtdışından Telefon Getirmenin Bedeli 100 TL

Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışından Gelen Telefonlara Harç Ücreti

Türkiye’deki yüksek fiyatlı telefon satışları telefon kullanıcılarını yurtdışına yöneltiyordu.Yüksek vergiler nedeniyle Türkiye’de telefon fiyatlarının çok yüksek olduğu biliniyor.Yurtdışında alacağınız bir telefonu Türkiye’den iki katı fiyata alabiliyorsunuz.

Durum böyle olunca vatandaşta yurdışından elektronik cihaz ve  cep telefonlarını gelirken yanında getiriyordu.Son zamanlarda vergi türetme konusunda zorlanmayan devletimiz bunun da önüne geçmek için yurtdışında ülkeye sokulan telefonlardan 100TL harç bedeli almaya karar verdi.

akıllı telefon, cep telefonu

Sponsorlu Bağlantılar

Yurtdışından telefon almayı düşünenleri üzen bir açıklama bugün geldi. Yurtdışından gelenlerden, beraberinde getirdiği cep telefonlarından 100 TL‘lik harç alınacak. Yaniyurtdışından 2 tane telefon getirdiniz, o zaman 200 TL devlete harç ödeyeceksiniz.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan‘ın açıkladığı tasarruf teşvik paketinde yer alan bu madde ile beraber,yurtdışından telefon getirtmek pasaport kaydı ile beraber 110 lira olacak.

Editörün Yorumu: Yurtdışından kaçak giren telefon ve diğer teknolojik ürünlerin önüne geçmek yerine, bunun da acısını vatandaştan çıkaran devletimizi tebrik ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  salman
  11 Eylül 2012 - 13:23

  yurt dışında her getirdiğin telefon içinse 100 tl yani daha önceki gibi 2 yılda bir tane şartı yoksa süper ve istediğin kadar kayırt yaptırıyorsun pahallı telefonlar için güzel kısıtlama yoksa iyi

  abdullah
  28 Haziran 2012 - 12:14

  benim anlamadığım konu şu ben 3 ay yurt dışında yaşıyorum 6 ay türkiyede ben her 6 ayda 110 tl vergimi ödeyeceğim aydınlatırsanız teşekkür ederim saygılar.

  hıdır
  17 Nisan 2012 - 16:55

  yazılar olsun çok koyu akp’liyim bundan sonra oy verirsem beni … yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun milleti …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir