Çocuğunuza Web Sitelerini Engelleyin

Çocuğunuz internet kullanırken endişeleniyorsanız çocuğunuzun hangi sitelere girmesini hangi sitelere girmemesini ayarlayabilirsiniz.Çocuğunuzun yetişkinlere yönelik sitelere ve yasa dışı sitelere girmesini engelmeniz mümkün.Windows Live Aile Koruması ile çocuğunuzun internet kullanımını kontrol altına almanız mümkün.

Sponsorlu Bağlantılar

http://img.wlxrs.com/rHFfmrSy7VLANgVgQ6G4ew/tr/filter.jpg

Windows Live Aile Koruması web sitesinde, belirli web sayfalarını veya web sitelerini engelleyerek ya da bu bunlara izin vererek çocuğunuz için web içeriğini filtreleyebilir ve bunlar için bir web filtreleme düzeyi ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda, izin verilenler listesine ekleyerek web filtreleme düzeylerinden dolayı engellenmiş olan bir web sitesini çocuğunuzun görmesine izin verebilirsiniz. Diğer taraftan, çocuklarınızın web filtreleme düzeyinden dolayı izin verilen bir web sitesini engellemek istiyorsanız, bu siteyi çocuklarınızın engellenenler listesine ekleyebilirsiniz.

Engelleme Listesi Nasıl Oluşturulur?

İzin verilenler ve engellenenler listeleri oluşturmak için:

1. Herhangi bir bilgisayarda Windows Live ID’nizle Aile Koruması giriş sayfasında oturum açın.
2. Ayarlarını değiştirmek istediğiniz çocuğunuzun adının altında bulunan Ayarları düzenle‘yi ve ardından Web filtreleri’ni tıklayın.
3. Bir web sitesine izin ver veya engelle altında, izin vermek veya engellemek istediğiniz web sitesinin adresini kutu içine yazın ya da yapıştırın.
4. Listeden bir seçenek seçin ve ardından Ekle’yi tıklayın.
5. Kaydet’i tıklayın.

Çocuğunuz, Aile Koruması Filtresi’ni yüklediğiniz ve düzenlediğiniz bir bilgisayarda oturum açtığında web sitesi engellenir veya siteye izin verilir.