Hotmail Hesabı Nasıl Kapatılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Heabınızı Kapatmak İstiyormusunuz?

Windows Live Hotmail hesabınızı kapatmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken bir kaç ayrıntı var.Çünkü kapatmak istediğiniz hesabınız kapanmış olabilir, devre dışı kalmış olabilir…

Windows Live Hotmail heabınızı eğer 270 gün kullanmamışsanı hesabınız etkinsiz durma gelecektir.Veya yeni bir hesaba kıaydolduktan sonra ilk 10 gün içinde oturuma erişim yoksa etkinsiz duruma gelir. Bir hesap devre dışı olduktan sonra tüm iletiler, klasörler ve kişiler silinir. Gelen iletiler gönderene teslim edilemedi  olarak geri gönderilir. Hesap adınızı hala saklıdır. Ancak hesap ek 90 gün süreyle devre dışı kalırsa, hesap adı kalıcı olarak silinebilir. Windows Live ID’nizi 365 gündür kullanmıyorsanız, Windows Live ID’niz kalıcı olarak silinir.

Sponsorlu Bağlantılar

Ücretsiz Hotmail Hesabını Kapatma

1. Windows Live Hotmail close account web sayfasını ziyaret edin.

2. Ekran yönergelerini İzleyin ve ardından hesabınızı kapatmak için hesabı kapata tıklayın.

Not

Hesabınızı kapatmaya çalıştığınızda bir hata iletisi alırsanız, daha fazla bilgi için hesap yöneticinize başvurun.  Microsoft Office Live Mail gibi bazı hesap türleri ,bu şekilde kapatılamaz. Üniversite hesapları gibi hesap türleri hiç kapatılamaz.

Ücretli Hotmail Hesabını Kapatma

Windows Live Hotmail hesabınız için ödeme yapıyorsanız, hesabınızı kapatmadan önce aboneliğinizi sonlandırmanız gerekir. Aboneliğinizi sonlandırmak için:

1. Microsoft Billing and Account Management web sitesini ziyaret edin, ve sonra iptal etmek istediğiniz e-posta adresi ile giriş yapın.

Sponsorlu Bağlantılar

2. Ücretli aboneliğinizi iptal etmek için ekrandaki yönergeleri  izleyin. Bu ödemeli Windows Live Hotmail hesabınızı ücretsiz bir Windows Live Hotmail hesabına dönüştürür.

3. Ücretli aboneliğinizi iptal ettikten sonra ücretsiz hesabınızı iptal etme, yukarıdaki adımları izleyin.

Not

Aboneliğinizin süresi dolarsa veya ücretli hizmetinizi iptal ederseniz, Windows Live Hotmail hesabınız ücretsiz bir hesaba döner. Bu ücretsiz Windows Live Hotmail hesabını kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak hesabınız 5 gigabayt (GB) azaltılır.

Hesabınız hala etkin ve iletileriniz eksikse, başka bir istemci e-posta programının ,Windows Live Hotmail’den iletileri yüklemediğinden ve başka bir yerde saklamadığından emin olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(4) Yorum

  şaban ünlü
  05 Ocak 2017 - 16:23

  kapatmak istiyorum

  batuhan
  23 Şubat 2013 - 13:20

  kapamak istiyorumm

  batuhan
  23 Şubat 2013 - 13:20

  kapatmak istiyorum bu hesabı

  burak
  01 Eylül 2012 - 02:54

  selmacar kapat sevdacar kapat

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir