2012 Volkswagen Passat Alltrack Özellikleri ve Detaylar

Sponsorlu Bağlantılar

Volkswagen Passat Alltrack Tanıtıldı!

Tokyo Motor Show’da Volkswagen’nin yeni otomobillerinden birisi olan Volkswagen Passat Alltrack görücüye çıktı ve dünya prömiyerini yapıldı.Yeni Volkswagen Passat Alltrack eski Passat modelinin alt yapısının üzerine geliştirilen bir model.Volkswagen Passat Alltrack’a ilk bakışta dikkat çeken farklar olarak, off-road yeteneğini, yükseltilen sürüş yüksekliği, SUV tarzı tamponlar, yan eşikler ve daha büyük lastik/jant kombinasyonunu görebiliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Passat Alltrack’ın yerden yüksekliği de artırılarak eski Passat’a göre 30 mm daha yüksek olmuş.Böylece yeni Passat’ın yüksekliği 135mm’den 165 mm yeçıkmış oldu.Aynı zamanda yeni Alltrack, yeniden tasarlanan ön ve arka tamponları ile yaklaşım açısı sırasıyla 13,5’dan 16 dereceye, arkada ise 11.9’dan 13.6 dereceye çıkarılmış.

Bununla beraber, Passat Alltrack iki benzinli ve iki dizel motor seçeneği ile yollara çıkacak. Benzinli motorlar, 1.8 TSI 160 PS ve 2.0 TSI 210 PS, dizel tarafında ise 2.0 TDI 140 PS ve 170 PS güç üreten üniteler ile sipariş edilebilecek.

Volkswagen Passat Alltrack Özellikleri

2.0 TSI ve 170 PS TDI versiyonları, tüm tekerleklerden tahrik sistemi “4Motion” ve DSG şanzıman (çift kavramalı) standart, 2.0 TDI 140 PS seçeneğinde “4Motion” opsiyon olarak sunuluyor.

Yakıt ekonomisi söz konusu olduğunda ise, 2.0 TDI 140 PS (4Motion ile birlikte) güç üreten motor ortalama 5.7 litre/100 km, akabinde 170 PS güç sunan ünite ortalama 5.8 litre/100 km yakıt harcıyor.

“4Motion” tüm tekerleklerden tahrik sistemi, elektrohidrolik Haldex debriyajı kullanıyor. Normal kullanım koşulları altında, arka, ön aksa % 90, arka aksa sadece % 10 güç gönderiyor. Ancak gerektiğinde neredeyse % 100’nü arka aksa yönlendirebiliyorsunuz. Tepe iniş yardımcısı, geliştirilmiş DSG şanzıman modları ve 30km/S hız kadar aktif olabilen off-road foksiyonu dikkat çeken diğer detaylar arasında.

Volkswagen Passat Alltrack, Aralık ayı başlarında düzenlenecek olan Tokyo Motor Show’da objektiflerin karşısına geçecek. 2012 ilk çeyrekte de satışa sunulması planlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir