2013 Fiat Viaggio Yenilikleri ve Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

2013 Fiat Viaggio Tanıtılacak!

2012 Pekin Otomobil Fuarı’nda Fiat tarafında yeni Sedan modeli olan Viaggio tanıtılacak.Yeni 2013 Fiat Viaggio modeli Alfa Romeo Giulietta platformu üzerine inşa edilen Kuzey Amerikalı 2013 Dodge Dart’ın Avrupa pazarına sunulacak versiyonu olacak.Bu model ile birlikte Fiat’ın  kompakt sınıftaki iddiası daha ileriye götürülmüş olacak.

Fiat, otomobil, araba

Öte yandan, Ford Focus sedana benzer şekilde 4670mm uzunluk ve 1830mm genişlik sunacağı belirtilen yeni Viaggio’nun, Fiat-Guangzhou Auto tesisinde bantlardan ineceği akabinde yıllık 140,000 adetlik kapasitenin yeni model ile birlikte 250,000 âdete çıkarılacağı da ekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Kaputun altında Dodge Dart’ın motor seçenekleri içerisinde Avrupa pazarına en uygun düşen 1.4 litre hacimli güç ünitesine yer verilmesi bekleniyor. Abarth 500’den transfer edilen ve 160hp güç üreten 1.4-litre turbo şarjlı motorun, (Dodge Dart) 6-vitesli çift kavramalı otomatik veya altı-ileri manuel şanzıman sistemi ile kombine edilebiliyor.

Resmi olmayan kaynaklara göre İtalyan şirketin hatchback versiyonunu da zaman kaybetmeden tanıtacağı ve Bravo’nun yerini alacağı iddia ediliyor.

Not:İtalyancada “Viaggio” seyahat, yolculuk anlamlarına gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir