2013 Hyundai Santa Fe Özellikleri ve Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Hyundai Santa Fe Tanıtıldı!

New York Otomobil Fuarı’nda Hyundai’nin üçüncü nesil yeni SUV modeli olan Santa Fe tanıtıldı.Yenilenmiş hali ile ilk defa gün yüzüne çıkan model  ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Hyundai Santa Fe’nin yenilenen özellikleri arasında motor seçenekleri, yüksek teknoloji ve konfor ekipmanları geliyor.Aslında bu yeni model için baştan tasarlandı demek yanlış olmaz.Çünkü iç dizaynı ile olsun dış dizaynı ile olsun fazlası ile dikkat çekici olmayı başarmış.Hyundai bu modeli ile SUV-D segmentine yeni bir bakış açısı kazandıracak gibi.

Sponsorlu Bağlantılar

Hyundai, otomobil, araba

4690 mm uzunluğunda ve 1680 mm yüksekliğindeki Yeni Santa Fe’nin genişliği ise 1880 mm. Bu boyutlarıyla selefinden daha uzun, daha geniş ve daha yüksek olan Yeni Santa Fe, 2700 mm dingil mesafesine sahip. Çok daha kaslı, agresif ve karakter sahibi bir görünüme sahip Yeni Santa Fe, alçaltılmış tavan çizgisi ve daha eğimli ön camı ile dikkat çekiyor. Hyundai’nin akıcı tasarım felsefesi ile dizayn edilen Yeni Santa Fe, heybetli ama bir o kadar da dinamik bir görünüme sahip.

Hyundai Santa Fe Özellikleri

Yeni Santa Fe farklı güçlerde 6 motor seçeneği ile piyasaya sunulacak. Benzinli motor seçenekleri 2,0 lt Turbo, 2,4 lt, 3,0 lt ve 3,3 lt atmosferik olmak üzere 174 PS ve 294 PS arasınde değişen güçlere sahip olacak. Dizel motor seçeneklerinde ise 2,0 litrelik motor 150 PS güç sunarken 2,2 litrelik motorun gücü 200 PS.

Hyundai, otomobil, araba

Motor seçeneklerine göre gücünü 2 ya da 4 tekerden çekiş sistemi ile yola aktarabilen Yeni Santa Fe, yol durumuna ve sürüşe göre ön ve arka akslarda güç dağılımını otomatik olarak gerçekleştiriyor. Arka kısımdaki otomatik yükseklik ayarı sayesinde Yeni Santa Fe aracın stabilitesini en iyi şekilde sağlarken aynı zamanda konfordan da ödün vermiyor.

İlk olarak 2000 yılında tanıtılan ve Hyundai’nin SUV segmentindeki başarısının sembolü haline gelen Santa Fe, üçüncü nesliyle bu başarıyı daha da yukarı taşımaya hazırlanıyor. Bugüne kadar toplam 2,56 milyon adetlik satış adedine imza atan Santa Fe, Avrupa’da toplam 350 bin adetlik satışa ulaştı. Yeni Santa Fe ile bu rakamların daha da artırılması hedefleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    Mehmet
    31 Ağustos 2012 - 20:14

    Güzel araba ama bu tarz büyük araçlar yerine küçük az yakan araçları seçmek şu an için daha mantıklı benzin fiyatları aldı başını gidiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir