2013 Model BMW X6 SAV Özellikleri ve Detayları

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni BMW X6 Ortaya Çıktı

BMW süper lüks otomobiline ait 2013 modeli olan X6 SAV (Sports Activity Coupe) makyajlanarak gün yüzüne çıkartıldı.İlk görüntüler ve detaylar yayınlanırken yine X6 herkesi kendisine hayran bıraktı.X6’daki değişikliklerde en çok göze çarpan yeni M-Performans paketi olduğunu söyleyelim.

Tasarımda da bir çok değişikliği görebildiğimiz X6’da yapılan değişikleri sıralamak gerekirse; ön tasarımda yeni ızgaraya, farlara ve sis lambalarına sahip olan BMW X6, opsiyonel olarak sunmaya başlanacak olan (X6 M’de standart) adaptif LED farları sayılabilir. Aracın standart donanımında ise çift xenon farlar yer alıyor. Ayrıca, stop lambaları da LED teknolojisi ile buluşmuş.

Sponsorlu Bağlantılar

Bununla birlikte, yeni jant tasarımları, yeni gövde renkleri, iç mekânda ise yeni döşeme seçeneklerine kavuşan makyajlı BMW X6’nın arka koltuk sırasında standart donanımda iki koltuk bulunuyor. Eğer arkada üç kişilik yer istenirse bu özellik opsiyonel olarak sunuluyor. Yenilenen X6, eskisi gibi 570 litre olan bagaj hacmi, arka koltuk öne katlandığında 1450 litreye ulaşıyor.

Kaputun altında ise, yeni sıralı altı silindirli motorlarından xDrive35i’de görev yapan 3.0 litrelik ünite 300 hp gücünde iken, xDrinve50i, 4.4 litrelik motorundan 400 hp güç üretiyor. Tüm motor seçenekleri 8 kademeli otomatik şanzımanla kombine edilmiş. Ayrıca, xDrive 4×4 sisteminin en son versiyonu olan akıllı xDrive sistemi de sunulmaya başlanacak. Bu sistem “Dynamic Performance Control” (Dinamik Performans Kontrolü) teknolojisini de içinde barındırıyor.

Bu yeniliklere ek olarak aracınıza biraz daha ekstra donanım eklemek istiyorsanız makyaj operasyonu ile eş zamanlı olarak tanıtılan yeni M-Performans paketine kesinlikle göz atmalısınız.

M-Performans paketi, 20-inç hafif alaşım jantlar, siyah krom egzoz uçları, paslanmaz çelik pedallar, M ayak dayanağı, kapı eşikleri, antrasit tavan kaplaması ve isteğe bağlı olarak sunulan “Karbon Siyahı” metalik boya seçeneklerinden oluşuyor.

Performans açışından, xDrive35i versiyonunda +15 hp güç ve 40 Nm tork artışı yaşanırken, xDrive50i’de ise +40 hp artış ile toplam 440 hp güç elde edilmiş.

Son olarak, 2013 BMW X6, 2012 yılının bahar aylarında pazara sunulması planlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir