2013 Opel Mokka Teknik Özellikleri ve Türkiye Fiyat Listesi

Sponsorlu Bağlantılar

Opel Mokka 2013 Türkiye’de

İlk olarak Cenevre’de tanıtılan 2013 Opel Mokka şimdi Türkiye’de.Opel’in SUV-B segmentindeki ilk modeli olma özelliği taşıyan  2013 Opel Mokka aslında bu segmentte üretim yapan ilk alman üretici olma ünvanını da eline geçirdi.

2013 Opel Mokka 4,28 metrelik boya sahip.Peki Mokka’nın ismi nerden geliyor diyecek olursanız kaliteli Arabica kahve çekirdeklerinden geldiğini söyleyelim.

Türkiye’ye ilk etapta 1.4 lt 140 HP Turbo benzinli motorla sunulacak olan Mokka, ilerleyen dönemlerde pazarda yeterli talep olması durumunda 1.7 CDTi 130 HP motorlarla da sunulabilecek.

Opel Eye ve Diğer Özellikler

Motorların tamamında Opel Eye ön kamera, arka kamera sistemi ve Sürüş Destek Sistemleri opsiyonel olarak sunuluyor. Önden çekişli ya da 4×4 olarak kullanılabilen Mokka’da ayrıca yokuşta kalkış desteği, yokuşta iniş desteği gibi bir dizi konfor arttırıcı asistan bulunuyor. Mokka’nın tasarımında yine Opel’in “Heykel sanatını Alman mükkemmelliyetçiliği ile buluşturma” felsefesinin izleri bulunuyor.

Kaslı gövdesi ve karakteristik bıçak çizgisi ile sunduğu sportif görünüm, geniş lastik izleri, Enjoy ve Cosmo donanımlarında standart olan 18″ jantlar ile oldukça etkileyici bir gövdeye sahip… Mokka, 1372 litre yükleme alanı ve 19 saklama gözüne ek olarak entegre edilebilen FlexFix bisiklet taşıyıcı sistem ile de aktif sportif yaşama uygun bir otomobil.

Mokka, Türkiye’de ilk etapta “Akıllı 4X4″ olarak sunulacak,2×2 alternatifleri ise ilerleyen günlerde sunulmaya başlayacak. Mokka’nın sürüş özellikleri şehir içi kullanımın ihityaçlarını karşılamakla birlikte off-road deneyimine de uygun olarak tasarlamış. Bu sayede önden çekişli iken 4×4 hale kolayca getirilebilen bir SUV ortaya çıkarılmış. Şehir içi asfalt modunda giderken torkun tamamı ön tekerlekle iletiyor ve yakıt tasarrufu sağlıyor. Yol ve kullanım özelliklerine göre de tork dağılımı 4 tekerlek arasında uygun şekilde dağıtıyor. Örneğin bol virajlı yollarda ön ve arka tekerler arası tork dağılımı %50-%50′dir.

2012 yılının Ekim ayında Türkiye pazarına gelecek Mokka modeli ağırlıklı olarak 1.4lt 140hp Turbo benzinli motor seçeneği ile sunulacak. Bu motor seçeneği yanında 1.7 Dizel manuel ve otomatik şanzımanlı modeller de pazarda yeterli talep olması durumunda getirilecek.

Yenilikler ve Gelişmiş Özellikler

Son teknoloji ürünü sistem 4 özelliği beraberinde getiriyor.

*Trafik İşareti Tespit sistemi: Genel hız sınırlamalarına ek olarak yağmurlu ve karlı koşullardaki hız sınırlamalarına dair işaretleri de kolayca okuyan bir sistem.

*Şerit İhlali Uyarı sistemi: Opel Eye kamerası ile şeritleri izliyor. Araç, sinyal vermeden, istemsiz olarak şeridinden ayrıldığında sürücü, hem sesli hem de görüntülü olarak uyarılıyor.

*Takip Mesafesi Göstergesi: Öndeki araçla aradaki mesafeyi ölçüyor ve belirli bir sınırı aştığınızda sürücü bilgi ekranında sizi görsel olarak uyarıyor.

*Ön Çarpışma İkazı: Yürüme hızının üstünde bir hızda devreye giriyor ve olası bir çarpışma anında sürücüyü hem sesli hem de görsel olarak uyarıyor. Böylece hem sürücü hem de yayalar ve diğer sürücüler potansiyel bir çarpışmadan korunmuş oluyor.

Ayrıca Mokka, segmentte Yokuşta Kalkış Desteği ve Yokuşta İniş Kontrolü özelliklerini hem 4 çeker hem önden çekişli modellerinde standart olarak sunan az sayıda modelden biri. Yokuşta kalkış desteği, ayak frenden çekildiğinde dahi yokuşta geri kaymayı engelliyor. Tek bir düğmeyle aktif hale gelebilen Yokuşta İniş Kontrolü’nde ise sürücü hızı istediği gibi sınırlayabiliyor ve yokuş, sabit bir hızla iniliyor, sürücünün frene basmasına gerek kalmıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Başka bir pasif güvenlik ekipmanı da Opel’in Geliştirilmiş Sürüşe Duyarlı Ön Far Sistemi. 11 farklı aydınlatma seçeneği ile yol ve hava koşullarına en uygun aydınlatma belirlenebiliyor, karşıdan gelen ya da önde seyreden trafiği aksatmayacak düzenleme otomatik olarak yapılıyor. Mokka, Ekim başında Türkiye pazarına giriyor.

Opel Mokka Fiyat Listesi (22.09.2012)

Araç Modeli

Araç Fiyatı

Yakıt Tüketimi Şehir içi

Yakıt Tüketimi Şehir dışı

Vites Tipi

Yakıt Türü

Opel Mokka 1.4 Cosmo

65,000 TL

8,0 lt

5,5 lt

Düz Vites

Benzin

Opel Mokka 1.4 Enjoy

59,000 TL

8,0 lt

5,5 lt

Düz Vites

Benzin

Opel Mokka 1.6 Cosmo

58,240 TL

8,4 lt

5,4 lt

Düz Vites

Benzin

Opel Mokka 1.6 Enjoy

Sponsorlu Bağlantılar

52,240 TL

8,4 lt

5,4 lt

Düz Vites

Benzin

2013 Opel Mokka Foto Galeri

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir