2014 Yılında Ehliyetler Nasıl Olacak? İşte Yeni Ehliyet Görüntüsü

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Ehliyet Böyle Olacak!

Bilindiği üzere 2014 yılında yeni ehliyetler kullanılacak. Bir çok şikayet alınması ve yeni ehliyetlerin daha çok kadın kimliğine benzemesi nedeniyle ehliyetler için yeni bir düzenleme yapıldı. Avrupa Birliği standartlarına uygun bir şekilde ehliyetler yeniden tasarlandı.

Ehliyetler 2014 Nisan ayından sonra kullanıcılarına gönderilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, 3 ay evvel yeni ehliyetleri tasarladı. Fakat bu ehliyetlerin çoğunluğu pembe renkte olduğu için bir çok geri dönüş oldu. Bu şikayetleri göz önünde bulunduran EGM yeni bir tasarım gerçekleştirdi.

EGM ve Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tasarım uzmanları ehliyeti 5 farklı biçimde hazırladı. Bu hazırlanan tasarımlar İçişleri Bakanlığı üst yönetimine gönderildi. Göndeirlen tasarımlardan biri seçildi. Bu tasarımın yüzde 6o’lık kısmı pembe renkte % 40′lık kısmı mavi renkte… İçişleri Bakanı Muammer Güler’in , son onayını alan tasarım basına verildi.

2014 ehliyet

Ehliyetin yalnızca rengi değişti, AB standartları yine aynen uygulandı. Yeni sürücü belgeleri dayanıklı, 24 milyon adet polikarbon karttan basılıyor.

Yeni ehliyetler; değişken lazer görüntüler, renk geçişli ve ultraviole floresan mürekkep, renk değiştiren baskı, arka planda dijital su izi, kızıl ötesi ya da fosforlu boya, kabartma harf, sembol ve biçimlerle hazırlandı.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir