Araç Satış Sözleşmesi Örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Araba Alım Satım Sözleşmesi

Bir araba alacaksınız yada satacaksınız sözleşmeye ihtiyacınız var. Arabanızı alırken alıcı tarafından  sözleşmeniz temin edilebilir ama bunu tabiki sıfır araç alırken görürsünüz.Fakat 2. el araba alırken yada arabanızı satarken satış sözleşmesine ihtiyaç duyarsınız.İşte sizin için bir sözleşme örneği…

Otomobil Satış Sözlemesi Örneği

Bir tarafta …………………….. adresinde mukim satıcı ………………., diğer tarafta …………………… adresinde mukim alıcı …………….. arasında akdedilen otomobil satış sözleşmesidir. Buna göre aşağıda cinsi ve evsafı yazılı araç Satıcı tarafından alıcıya satılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Satılan Aracın Kimliği ;

Plaka :
Cinsi :
Markası ve tipi :
Modeli :
Rengi :
Motor No :
Şase No :
Tescil Tarihi :
Ruhsat sahibi :
Adres :

1- Yukarıda kimliği belirtilen otonun teslim tarihine kadar kullanılmasından doğan mesuliyetleri ve mükellefiyetleri satıcıya, teslim tarihinden sonraki mesuliyet ve mükellefiyetler ise alıcıya aittir.

2- Satış konusu otonun fiyatı ……………….. TL (…………………..) olup Alıcı tarafından satıcıya peşin olarak ../../200.. tarihinde ödenmiştir. Aracın satıcı tarafından alıcıya teslim tarihi ../../200.. olarak kararlaştırılmıştır.

3- Otomobil sağlam olarak alınmış olup alıcı tarafından teslim alınana kadar meydana gelecek olan hasar ve zarardan satıcı sorumludur. Ayrıca teslim tarihi olan ../../200..’e kadar araçla ilgili hertürlü vergi,ceza vs gibi borçlar satıcıya ait olacaktır.

4- Aracın devri en geç ../…/….. tarihine kadar Satıcı tarafından Alıcıya yapılacaktır. Alıcı aracı devralmaktan, satıcıda devretmekten imtina edemez. Böyle bir durumda sözleşme herhangi bir ihtara gerek kalmaksızın geçersiz olacaktır.

5- İşbu sözleşmeden doğan ihtilaflarda …………………. Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Alıcı Satıcı

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    nurettin
    16 Aralık 2011 - 12:59

    araç sözleşmesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir