Audi A8 Long 2011 Özellikleri ve Fiyatı

Sponsorlu Bağlantılar

Bu Yazıda Okuyacaklarınız:

Audi A8 Long

2010 yılının sonlarına doğru satışa sunulması beklenilen Audi A8 ailesinin yeni modeli olan A8 Long en prestijli Audi ünvanını elinde bulunduruyor. Dizel seçeneği ile birlikte 157 bin euro ile satışa suınulması bekleniyor.Audi amiral gemisi olarak adlandırılıyor. Dünyada ilk kez kablosuz erişim sağlayan araç olması bakımından ilgi çekiyor.

2011 Audi A8 Long Wheelbase With W12 Engine 2011 audi a8 lwb 2

Teknolojik Özellikleri

  • Dünyanın ilk kablosuz erişim sağlayan otomobili: Bang & Olufsen’dan, yüksek teknoloji ürünü bir ses sistemi ile gelişmiş çevrim içi hizmetler gibi bir dizi cazip multimedya modülünün de bulunduğu  Audi A8 L, bütünleşik WLAN hotspot (Kablosuz erişim alanı) özelliğine sahip, dünyadaki ilk otomobil.

2011 Audi A8 Long Wheelbase With W12 Engine 2011 audi a8 lwb 6

  • Birinci sınıf iç mekan: A8 L’nin iç mekânı, detaylı el işçiliği, kaliteli malzemeleri ve en küçük ayrıntılara verilen önemle birlikte yeni ve ince çizgileri ile büyülüyor. Ambiyans aydınlatmasından dört bölgeli otomatik klima kontrol sistemine kadar araç, sunduğu konfor kalitesini hemen hissettiriyor.

2011 Audi A8 Long Wheelbase With W12 Engine 2011 audi a8 lwb 8

  • Parmakla yol gösterin: Sezgisel özellikli basit çalıştırma sistemini yeni bir teknik zekâ düzeyiyle birleştiren A8 L’de sunulan multimedya arayüzü (MMI) öncü bir yeniliği içeriyor. Opsiyonel olarak sunulan MMI navigasyon plus sisteminde yer alan touchpad sürücünün, pek çok işlevi sezgisel olarak kontrol etmesine imkân veriyor; örneğin nagivasyon hedefi pad üzerinde harfleri parmakla takip ederek girilebiliyor. MMI navigasyon plus, yeni Audi A8 L’nin destek ve güvenlik sistemleriyle sıkı bir şekilde bütünleşmiş. Yolu takip eden sistem, otomatik şanzıman, farlar ve stop&go özellikli gelişmiş uyarlanabilir hız sabitleyici sistemin kontrol birimlerine veri temin ederek aracın en ideal seyrini sağlıyor.
  • Zaman ötesi bir şıklık: Tasarım: Klasik, zaman ötesi şıklığa sahip Audi A8 L’nin, Alüminyum Audi Uzay Kafesi (ASF) gövdesi, muadil bir çelik yapıya göre yüzde 40 daha hafif. Tüm aydınlatma işlevleri için opsiyonel olarak sunulan LED farlar (W12 ile standart), hem teknoloji hem de görünüm itibarıyla aydınlatma teknolojisinde bir devrimi temsil ediyor.
  • Beş farklı güç alternatifi: İkisi TDI ve üçü FSI benzinli olmak üzere beş motor seçeneğiyle sunulacak olan A8 L’nin tüm motorlarının, güç ve tork değerleri artırılırken, geri kazanım sistemi ve yenilikçi ısı yönetimi gibi Audi verimlilik teknolojileri sayesinde yakıt tüketiminde yüzde 22’ye varan oranda iyileşme sağlandı.
  • A8 L’nin motor seçenekleri iki adet üç litrelik V6 üniteyle başlıyor: 250 hp gücündeki 3.0 lt TDI ve 3.0 lt 290 hp güç üreten TFSI.  Yelpazedeki iki V8 motor ise 4.2 litre kapasiteye sahip olup, TDI 350 hp güç üretirken FSI ise 372 hp üretiyor. Serinin en üstünde, üstün güce ve teknolojik özelliklere sahip benzinli bir motor olan W12 yer alıyor. Bu motor, 6.3 litre kapasitesi ile 500 hp güç üretiyor.
  • A8 L’nin verimliliğinde önemli rol oynayan sekiz ileri tiptronic, çok yüksek genel vites oranına sahip ve şık vites koluyla elektronik olarak ya da direksiyon üzerindeki vites değiştirme kollarıyla kontrol ediliyor. Opsiyonel olarak alınabilen spor diferansiyel tahrik kuvvetlerini arka tekerlekler arasında dinamik şekilde dağıtıyor; bu özellik, A8 L 4.2 TDI’da standart olarak sunuluyor.
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir