BMW G650 GS Motor Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

BMW G650 GS İncelemesi

BMW otomobil sektöründe olduğu kadar motosiklet sektöründe de oldukça iddalı olduğunu G650 GS modeli ile göstermiş bulunuyor.Motor hayranları için mükemmel bir tasarım olan G650 GS hakkında bütün detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

G650GS’nin 652cc’lik tek silindirli motoru 7000 dolarlık fiyatına rağmen yalnızca 50 beygirgücü sağlıyor ve bu da acemi sürücülerin ilk daralan dönüşte düşmemesi veya kendilerini bir çamur çukuruna saplamaması için yapılmış.

Rölantideyken, Zanax almış bir kedi gibi mırlıyor G650 GS. Ancak gücünün son noktalarına kadar zorladığımızda tek silindirden biraz öfke belirtisi görebiliyoruz. Aslında, bize göre Honda XR650L rölantide bile bu motordan daha güçlü. Ancak ilk motorunuzun çok güçlü olmasından endişeliyseniz, bu motor hepsini yokedecektir.

BMW G650 GS Güç ve Kullanım

Tam yüklü olarak 191 kiloluk ağırlığıyla G650GS test ettiğimiz en hafif motor. Ancak ağırlık azlığı ve ön çatalın kısa olması sebebiyle yoldaki tümsekleri atlaması ve çakıldan geçmesi özellikle zorlaşmış, hele ki F800GS ve R1200GS ile kıyaslanınca. İyi haber ise, koltuk yüksekliğinin 78cm olması. ABS görmekten mutlu olduğumuz bir özellikti, ısıtmalı tutamaklarla beraber tabii. Ancak göz önünde bulundurmanız gereken bir durum var ki, G650Gs yalnızca daha büyük motorlara geçmek için bir ara basamak, bu yüzden de off-road kabiliyetleri sınırlı olacaktır.

Gerçekten yakıt enjeksiyonlu tek silindirli zincir şaftlı temel süspansiyonlu bir motor daha basite indirgenemezdi.

Bu motorun ihtiyaç duyduğu bütün bakım BMW forumlarındaki “nasıl yapılır” başlıklarında ve adım adım fotoğraf galerilerinde bulunabilir.

Koruyucu yan barlar akıllı bir harcama olabilir, zira G650GS ne yazık ki R1200GS’nin boxer motor dizaynının karakteristiği olan dışa çıkıntılı çift silindire sahip değil. Bu motorlar darbe yiyip hala çalışmaya devam edebilir, G650GS’nize iyi baktığınız sürece sizi uzun zaman sevecektir.BMW G650 GS Eğlence ve Tasarım

Bunu söylemenin başka bir yolu yok: BMW G 650 GS gelecekten gelen bir robot gibi gözüküyor. BMW Adventure serisi podyumda kendini bir araya getirememiş gibi gözüküyor.

Off-road denememizden ve pist keşfimizden sonra kendimizi 1990’da Honda XR80 ile ilk denememizi yapmış gibi hissettik. Vites değiştirmeyi öğrenmenin sevinci, 10 metre yükseklikten ilk atlayışımızdan sonraki heyecan, XR80 üzerimizde yatarken ağzımızdaki tuzlu çamurun tadı, egzozun ayağımızı yakması.. ah o günler ne günlerdi. Ve daha önce hiç iki tekerlekli bir araca sahip olmadıysanız BMW G650 GS size de bunları hissettirecektir. G650 GS macera hayatına başlamak için çok güzel ama bu kadar para vermeden önce güvenilir XR80 ile yeteneğinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir