Citroen Numero 9 Concept Özellikleri ve Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Citroen Numero 9

Citroen Numero 9’un yeni Concept modeli göz alıcı.Citroen Numero 9 Concept ile birlikte Citroen’in dördüncü DS modeli olan otomobil aynı zamanda hibrid teknolojisini kullanan lüks bir model olarak göze çarpıyor.Bu model ile birlikte DS model gamını genişleten Citroen,  ‘Numero 9’ modeli ile birlikte özel bir tasarıma da geçiş yapmış.

Uzun motor kaputu, 1.27 metrelik ultra düşük yüksekliği ve 21 inçlik jantlarıyla son derece sportif bir tasarıma sahip olan konsept, 4.93 metre uzunluğunda ve dingil mesafesi de 3 metre.

Citroen, otomobil, araba, Citroen Numero

Sponsorlu Bağlantılar

Toplam ağırlığı 1.5 ton olan ‘Numero 9’ konsepti hibrid teknolojili bir otomobil. Aracın uzun motor kaputunun altında 225 bg gücünde 1.6 litrelik THP turbo motora görev verilmiş. Arka akstaysa 70 bg’lik elektrikli bir motor bulunuyor. Toplam güç 295 bg olarak verilirken, otomobilin 0-100 km/s hızlanma süresi de 5.4 saniye olarak açıklanmakta.

244 km/s maksimum hıza ulaşabilen ‘Numero 9’un tüketim rakamlarıysa şaşırtıcı. 50 km boyunca sadece elektrik modunda gidebilen aracın ortalama tüketiminin 1.7 lt/100 km, CO2 emisyonunun ise 39 g/km olduğu söyleniyor. Konsept otomobil, arka tekerleklere güç ileten elektrikli motor sayesinde dört tekerlekten çekiş özelliği de sunuyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir