Kia Rio 2012 Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Kia Rio Türkiye’de

Kia Rio’nun 2012 modeli ilk Cenevre’de bütün dünyaya tanıtıldıktan sonra İngiltere’de otomobil kullanıcıları için piyasada boy göstermeye başlamıştı.İngiltere’nin ardından geçtiğimiz Eylül ayı ile birlikte Türkiye pazarına da giriş yaptı.

Kia Rio B sınıfının yeni üyesi olarak karşımıza çıktı ve  2012 Kia Rio’nun bu alanda rakipleri Ford Fiesta, Opel Corsa, VW Polo ve Renault Clio vs. gibi modeller olacak.

Sponsorlu Bağlantılar

2012 model Kia Rio‘da 6 adet hava yastığı bulunuyor.Bu hava yastıkları sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıklarıdır.Bunun yanı sıra EBD destekli ABS fren sistemi, ESC (Elektronik Stabilite Kontrolü) ve HAC (Yokuş Kalkış Destek Sistemi), TCS ( Patinaj Engelleme Sistemi ), BAS ( Fren destek sistemi ),  ESS ( Acil fren sinyali) gibi özellikler mevcut.

Kia Rio Teknik Özellikleri

Bir önceki modele göre daha geniş olan Yeni Kia Rio’nun yolcu kabini,  daha ferah bir yolcu alanı ve daha yüksek bir bagaj kapasitesi sunuyor.  Ön camın tabanı 156 mm öne ve 18 mm yukarı kaydırılan yeni Kia Rio’nun dingil mesafesi ise 70 mm uzatılmış ve aracın genişliği 25 mm arttırılmış.  Ön koltuktaki tavan mesafesi 8mm, arka koltuktaki tavan mesafesi ise 45 mm uzatılmış. Bagaj alanı, 100 mm genişlemiş ve kapasite  arka koltuklar dik durumdayken 288 litre (önceki modele göre % 6.6 iyileştirme) ve arka koltuklar yatırılmış durumdayken 923 litre olmuş.

Yeni motor seçenekleri ise, 1.25 litre (85ps/121nm) benzinli ünite giriş seviyesi olurken, 5.1 l/100km ortalama yakıt tüketimi sunuyor. Diğer 1.4 litre (109ps/137nm) benzinli ünite ise ortalama 5.5 l/100km manüel, otomatik vitesli versiyon ise 6.4 l/100km yakıt harcıyor.

Kia Rio Türkiye Fiyatları

Daha ekonomik dizel opsiyonları ise 1.1 litre CRDi (74hp/170nm) giriş seviyesi şu an için ülkemize ithal edilmiyor ancak daha güçlü veriler ortaya koyan 1.4 litre CRDi 90ps ünite ile ülkemizde olan yeni Rio, 4.3 l/100km yakıt tüketimi ile dikkat çekiyor.

Güncel fiyat listesini aşağıdan incelebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir