Nissan Micra 2011 Özellikleri, Tasarım, Donanım ve İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Nissan Micra Geliyor

Nissan Micra yepyeni haliyle Türkiye’ye geliyor…Türkiye’de bu yıl içerisinde piyasaya çıkacak olan otomobillerden biri de Nissan Micra. Yepyeni tasarımı ile 2011 yılının modasını üzerinde taşıyor.Nissan Micra özellikleri ve avantajları için aşağıdaki yazıyı okuyunuz…

Geliş tarihi: Ekim

Juke ile aynı tarihlerde Türkiye’ye gelecek olan yeni Micra ise Nissan’ın en önemli modellerinden biri olacak. Japon üreticiyi uzun yıllardır küçük sınıfta başarıyla temsil eden Micra, yenilenen yüzü ile sınıfındaki iddiasını sürdürmeye devam edecek.

Nissan Micra Tasarım

Nissan Micra’nın Benzersiz, Sıradışı Tasarımı

Nissan Micra’nın tasarım anlayışı onu şehir yaşantısında eşsiz bir kimliğe sokuyor. Canlı renkleri sizin trafikteki tavrınızı belirliyor ve sizi sıradışılaştırıyor.

İç Tasarım

Stil sahibi iç dizayn

Kızaklı arka koltukları ile fonksiyonelliğini kanıtlayan Nissan Micra, sizi saran koltuk yapısıyla mükemmel bir konfor sunuyor.

İç döşemede ferah görünüm

Nissan Micra’nın stil sahibi iç yapısı bej ve siyah renk kombinasyonu ile bütünleşiyor. Kaliteli malzeme yapısı ile ferah ve canlı bir görünüm sunuyor.

Otomatik klima

Otomatik klima kontrolü bir dokunuşla iç kabindeki havanın ısı derecesini sabit tutuyor. Böylece klima hem ekonomik hem de ferah bir ortam yaratacak şekilde kullanılmış oluyor.

Dış Tasarım

Nissan Micra Tasarım

Sponsorlu Bağlantılar

Nissan Micra’yı görenlerde “!” etkisi oluşturan tasarım anlayışı krom ön ızgara, mavi tonlu sinyaller, büyük farlar ve siyah renkteki kapı sütunları ile bütünleşiyor.

16 inç alüminyum alaşımlı jantlar

Nissan Micra 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar

Tekna versiyonundaki 16 inç alüminyum alaşımlı jantlar Nissan Micra’nın dinamik performansına ve görünümüne katkı sağlıyor.

Nissan Micra’da Güvenlik

Nissan Micra’nın tasarım anlayışının temelinde ilk önce sizin güvenliğinizi sağlamak yatıyor. ABS, EBD, Brake Assist gibi donanımlar Nissan Micra’nın en alt versiyonundan en üst versiyonuna kadar standart sunulmakta. Tüm bu özellikler istenmeyen bir kaza durumunda sizi maksimum düzeyde korumak için bulunmaktadır.

Ön ve yan hava yastıkları

Nissan Micra Ön ve yan hava yastıkları

Nissan Micra’da güvenliğiniz her zaman ön plandadır. Mood versiyonunda sürücü ve yolcu hava yastıkları, Passion ve Tekna versiyonlarında ise sürücü, yolcu ve yan hava yastıkları standart olarak sunulmaktadır. Ön hava yastıkları sizi, araca önden gelebilecek darbelere karşı korumayı amaçlar. Yan hava yastıkları ise baş ve göğüs kafesi bölgenizi yandan gelebilecek darbelere karşı korumayı hedefler.

Otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü

Nissan Micra Otomatik yanan farlar ve yağmur sensörü

Gün ışığı etkisini kaybettiğinde ya da kapalı otopark, tünel gibi yerlere giriş yapıldığında Nissan Micra’nın farları -Auto- konumunda bulunduğu taktirde otomatik olarak yanar. Gün ışığına tekrar kavuşulduğunda ya da aydınlık bir yere çıkıldığında ise otomatik olarak söner. Yağmur sensörü ise ön camda bulunan sensör vasıtasıyla başlayan yağmurun ön cama düştüğünü algıladığında -Auto- konumundayken otomatik olarak çalışır. Yağmurun şiddet derecesine göre fasılası hızlanır ya da yavaşlar. Yağmur sona erdiğinde ise otomatik olarak durur.

Aktif ön koltuk başlıkları

Nissan Micra Aktif ön koltuk başlıkları

Passion ve Tekna versiyonlarında bulunan aktif ön koltuk başlıkları boynunuzu yaralanmalara karşı maksimum düzeyde korumayı hedefler. Aracınıza arkadan çarpma durumu yaşanırsa, bu başlıklar ileri doğru hareket ederek başınızı arkadan destekler ve sabit tutar. Burada boynunuzun zedelenme riskinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Başlık aktif hale gelip, görevini tamamlayınca yeniden çalışabilecek şekilde eski haline döner.

Daha güvenli frenleme

Nissan Micra Daha güvenli frenleme

Nissan Micra’da var olan üç tip frenleme sistemi sizi güvenli bir mesafede durdurabilmek için birlikte çalışmaktadır. ABS fren sistemi, panik frenlemede tekerleklerin kilitlenip aracın kontrol dışı kalmasını önleyerek, direksiyon kontrolünün sürücüde kalmasını ve güvenli bir şekilde aracın durmasını sağlar.

Elektronik fren güç dağıtım sistemi (EBD) ise farklı yüzey koşullarına göre aracın tekerleklerine farklı kuvvetlerde fren basıncı uygulayıp, aracınızın kaymadan durmasını sağlayan bir sistemdir. Brake Assist (fren destek sistemi) sürücünün fren pedalına basış gücünü anlık ölçümlemelerle kontrol eder. Sistem yeteri kadar basınç algılamadığında frenleme gücünü artırır.

Elektrikli direksiyon sistemi

Nissan Micra Elektrikli direksiyon sistemi

Keskin dönemeçler, sıkışık park alanları, ani manevralar… Nissan Micra şehir yaşantısını hıza duyarlı elektrikli direksiyon sistemi sayesinde çabucak bir şekilde kolaylaştırır. Size sadece gideceğiniz yere rahatça gitmek kalır.

Nissan Micra Performansı

Nissan Micra ile Hayata Yeni, Sağlam Bir Adım ile Yeniden Başlayın.

Otomobil kullanmak her zaman bir zevktir. Nissan Micra çevik, atak, uyumlu ve esnek motorlarıyla size yolculuğunuz boyunca eğlenceli ve tatminkar bir kullanım sunar. Nissan Micra size sunduğu performans ve yakıt ekonomisi gibi üstün yönleriyle sizden hayata güçlü bir adım atarak yeniden başlamanızı bekliyor. Nissan Micra’nın kullanıcı dostu özellikleri ile tanışmak hayatınızı değiştirecek.

1.2 litre benzinli motor

Nissan Micra 1.2 litre benzinli motor

Mood versiyonunda 65 HP güç üreten benzinli motor, Passion ve Tekna versiyonlarında 80 HP güç üretiyor. Nissan Micra, benzinli motorda size iki alternatifli performans ve yakıt ekonomisi sunuyor. Ayrıca 80 HP’lik motorda otomatik vites seçeneği ile daha da keyifli ve rahat yolculuklar sizi bekliyor.

1.5 litre dCi dizel motor

Nissan Micra 1.5 litre dCi dizel motor

Gelişmiş common rail turbo dizel teknolojili bu motor daha da ekonomi istiyorum diyenler için… Ayrıca çevreci teknolojiye sahip Nissan’ın 86 HP gücündeki 1.5 dCi motoru 120 gr/km CO2 salınımı yaparak doğayı maksimum düzeyde koruyor.

Konforlu süspansiyon yapısı ve elektrikli direksiyon

Nissan Micra Konforlu süspansiyon yapısı ve elektrikli direksiyon

Nissan Micra’nın üstün yol tutuş özelliklerini konforla birleştiren süspansiyon sistemi sakin kullanımlarda rahatlık sunarken, ani hareketlerde güvenli bir sürüş sağlıyor. Artık şehri Nissan Micra ile yakala!

Park Etme Kolaylığı

Nissan Micra Park Etme Kolaylığı

Özel tasarımı ve sınıfının en kısa dönüş çapı 4.6 m ile Nissan Micra kullanımda kusursuz bir yol tutuşu ve manevra kabiliyeti sağlıyor. 3715 cm uzunluğundaki Nissan Micra ile dar alanlara kolayca park edebilirsiniz.

Nissan Micra Versiyonları

3 ve 5 kapılı versiyon seçenekleri, 3 farklı versiyon paketi, benzinli Nissan Micra’da düz veya otomatik vites seçeneği, canlı gövde rengi seçenekleri, benzinli ve dizel motorlar ile kendinize en yakın hissettiğiniz Nissan Micra’nızı seçin!

Sıradışı tasarım anlayışıyla bir moda ikonu haline gelen Nissan Micra, sunduğu Bluetooth, MP3 bağlantı ünitesi, hız limiti uyarı sistemi, park sensörü gibi teknolojik özellikleri ile tam bir şehir otomobili. Yaşadığınız şehre baktığınızda her yerde bir Nissan Micra ve kullandıkları otomobilleriyle kendilerini farklılaştırmış olan Nissan Micraistleri göreceksiniz.

Versiyonlar

1.2 MOOD 3 KAPI / 5 KAPI / DÜZ

Sponsorlu Bağlantılar

1.2 SV7 PASSION 5 KAPI / DÜZ – OTOMATİK

1.2 SV7 PASSION + 5 KAPI / OTOMATİK

1.5 dCi MOOD 5 KAPI / DÜZ

Nissan Micra 2011 Fiyatları

YENİ MICRA 1.2 3DRS MOOD 65 PS M/T
24.624 TL
YENİ MICRA 1.2 5DRS MOOD 65 PS M/T
26.429 TL
YENİ MICRA 1.2 5DRS PASSION 80 PS M/T
28.689 TL
YENİ MICRA 1.2 5DRS PASSION 80 PS A/T
30.948 TL
YENİ MICRA 1.2 5DRS PASSION PLUS 80 PS A/T
32.393 TL
YENİ MICRA 1.5 5DRS MOOD dCi 86 PS M/T
29.815 TL

 

Nissan Micra

 

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir