Peugeot 4008 Bütün Özellikleri ve Detayları

Sponsorlu Bağlantılar

4×4 Peugeot 4008

Peugeot’nun model gamında yükselme ve büyüme stratejisi ile uyumlu olarak, 4008’in lansmanı ilk etapta satışlarının % 70’ini oluşturacak uluslararası pazarlarda yapılacak.Kendine has asil ve zarif görünümü ve SUV 4×4 özellikleri ile 4008, hızla büyüyen bir segmentte 4×4 araç müşterilerinin beklentilerini karşılıyor.

PSA – Mitsubishi işbirliğinin meyvesi olan 4008, Peugeot dünyasına özgü güçlü bir kişiliğe de sahip olmalıydı ve bu amaca ulaşıldı. Peugeot Markası’nın yeni tasarım kodları ön ızgara veya LED görsel imzalı farların özgün çiziminde görüldüğü gibi akıllıca uygulandı. Önde, LED’li gündüz farları çizgisi farları üstten sararken, üç kırmızı pençe arka lambaları biçimliyor.

Izgara tasarımı, kasa altı korumalar ve jantların sofistike çizimi ile göze çarpan büyük lastikleri içine alan geniş çamurluk kapakları ile aracın maceracı kişiliği vurgulanıyor. Ön kaput ve arka çamurluğa kadar uzanan ve burada stop bloğundan gezerek aşağı doğru inen kasa çizgisi, 4008’in hem sağlam hem de dinamik görünümünü vurguluyor.

İç mekânda ise, krom parçalarla süslenen gösterge panelinin köpüklü dokusu ve orta konsolun siyah lake dekorunda eşlik eden kaliteli malzemeler iç ambiyansa değer kazandırmış. Öte yandan, cam panoramik tavan kabine büyük bir aydınlık getirmiş ve yan LED’ler sayesinde yolculara hoş bir gece aydınlatması sunuluyor.

Özgün, sağlam ve seçkin tarzı ile 4008 kompakt SUV’lar dünyasına ait olduğunu hemen ortaya koyuyor. Eller serbest sistemi, 18” inçlik alüminyum jantları, dokunmatik ekran navigasyon sistemi ve geri görüş kamerası gibi özellikleri ve ekipmanları 4×4 aracın modern ve prestijli vizyonunu yansıtıyor.

Kısmen 4007’den alınan 4008’in platformunun uzunluğu, ön ve arka dingil çıkıntılarının azaltılması ile (-30cm) kısaltıldı. Büyük aks mesafesi ve geniş lastik izleri ön ve arka koltuklarda oturma alanı genişliğini garantilemek üzere korunmuş.

Özellikleri ve 1,63 metre yükseklik ile 4,34m uzunluk, 1,80 metre genişlik sağlayan dış boyutları 4008’i özellikle çok yönlü kılıyor. Gerçek manevra kabiliyeti sağlayan kompaktlığı ve ferahlığı onu şehir içinde günlük kullanım dahil, özellikle tatil ve hobi amaçlı kullanımlara uygun bir araç haline getiriyor.

Benzinli ve Dizel Modelleri

Aracın 4×4 versiyonunda, sürücü üç aktarma sistemi arasından seçim yapabiliyor: “2WD” iki tekerlekten çekişli, “4WD” dört tekerlekten çekişli ve “LOCK” 4×4 kilitleme sistemleri.

4WD ve LOCK dört tekerlekten çekiş sistemlerinde, torkun ön ve arka arasındaki dağıtımı elektronik olarak kontrol ediliyor. LOCK modunda dört tekerlekten çekiş sistemi torkun arka lastiklere daha fazla dağıtılması ile sürekli hale geliyor. 4×4 aktarma türü 4008 satışlarının % 80’inden fazlasını oluşturacak. Hatta Peugeot’nun yeni 4×4 SUV’u  Avrupa dahil bazı bölgelerde sadece 4×4 versiyonuyla müşterinin beğenisine sunacağı açıklandı.

Kaputun altında dört motor seçeneği bulunacak,

Sponsorlu Bağlantılar

Benzinli :

-1,6l  85 kW (116hp) / 152 Nm5 ileri manuel
-2,0l  113 kW (150hp) / 198 Nm5 ileri manuel veya CVT

Dizel HDi :

-1,6l HDi FAP 82 kW (112hp) / 270-280 Nm overboost ile 6 ileri manuel
-1,8l HDi FAP 110 kW (150hp) / 300 Nm 6 ileri manuel

2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk dünya gösterimi ile tanıtımı yapılacak olan 4008, 2012 ilkbaharından itibaren ilk etapta Avrupa dışında uluslararası pazarlarda satışa sunulacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir