Renault Latitude 2011 Teknik Özellikleri ve İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Model Renault Latitude

Renault LatitudeTürkiye’de satışa sunulmaya hazırlanıyor…Türkiye’nin yolunu tutan otomobillerden biri de  Renault Latitude. Türkiye’de bu yıl içerisinde satışa sunulmaya başlanacak 2011 modeli yepyeni bir tasarım ile karşınıza çıkıyor.Renault Latitude hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için makaleyi inceleyiniz…

Geliş tarihi: 2011 Ocak

Renault uzun yıllardır üst sınıfta hissettiği boşluğu Latitude ile doldurmayı hedefliyor. Daha önce Safrane ve Vel Satis ile bu sınıfta mücadele eden Renault, yeni modelini 2011 yılının ilk aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunacak.

2011 Model Renault Latitude  Özellikleri

Cömert ve dengeli ölçüleri, güçlü motor seçenekleri hakkında ipucu veren ön tasarımı, geniş bagaj hacmi ile Renault Latitude şık ve prestijli bir otomobil görüntüsü sergiliyor. Sağlamlığı ile kabul gören teknik temeller üzerinde geliştirilen bu yeni model, Renault’nun uluslararası üst orta sınıf ürün arzını zenginleştirecek. Bu çekici yeni model statüye, kalite hissine ve boyutlarıyla konfora duyarlı olan müşteri kesimini hedefliyor. Ağustos sonundaki Moskova fuarında günışığına çıkacak olan bu yeni model, otomobilseverlere 2010 Paris Mondial Otomobil Fuarında tüm ayrıntılarıyla tanıtılacak.

Cömert dış boyutlarıyla (4,89 m uzunluk, 1,83 m genişlik ve 1,49 m yükseklik), Renault Latitude statüyü ve prestiji simgeliyor. Ön tasarımında, sürüşe duyarlı Bi-Xenon farları radyatör ızgarasını çevreliyor. Kromajlı parçalarla vurgulanan hatları aracın dinamizm ve şıklığını ön plana çıkarıyorlar. Arka tasarımın formu sınıfının en üst düzeyinde bagaj hacmine sahip olduğunun sinyallerini veriyor. LED teknolojisini kullanan arka stop lambaları Renault Latitude ismini taşıyan kromajlı kaplamayı çerçeveliyor. Geçtiğimiz günlerde Kore pazarında lansmanı yapılan Yeni SM5 bazında geliştirilen Renault Latitude, Renault mühendislik bölümünün bilgi birikimi ve deneyiminden yararlanıyor. Böylece, yeni modelin sürüş konforu ve sessizliği, dengeli şasisi  ve performanslı motorları rakipleri karşısında belirleyici unsurlarını oluşturacak. Kalite ve güvenilirlik anlamında, Renault Latitude İttifak’tan gelen ve  İttifak standartlarına göre birleştirilen parçaları devraldı ve Renault tarafından bu alanlarda elde edilmiş olan en iyi sonuçlardan yararlanacak. Daha sonra açıklanacak olan donanım listesi  araç içinde yeniliklere, yaşam kalitesine ve konfora öncelik verecek : Çift parfüm difüzörlü iki modlu hava iyonizeri, üç bölgeli klima, masaj yapan sürücü koltuğu,  Bose Premium ses sistemi, eller serbest Renault kart sistemi, vb.

Satışa sunulacağı ülkelere bağlı olarak aşamalı şekilde lansmanı yapılacak olan  Renault Latitude, faklı müşteri kesimlerine üst gama yaraşan donanım ve standartlar sunacak. Latitude, Renault’nun uluslararası sedan model gamının lokomotifi olarak konumlanıyor. Önümüzdeki Moskova fuarında vitrine çıkacak olan Latitude 2010 sonbaharından itibaren öncelikle Asya, Afrika, Rusya, Türkiye, Körfez Ülkeleri, Avustralya ve Meksika’da  satışa sunulacak. Renault Latitude Türkiye’de Ocak 2011’de ticarileştirilecek.

Renault Latitude, Paris Mondial fuarının yeniliklerinden biri olacak. Fuarda teşhir edilecek olan modelin iç mekân üstünlükleri ile donanım ve motor seçeneklerinin tamamı fuarda tanıtılacak. Uluslararası basın mensupları 2010 sonuna kadar test sürüşüne davet edilecek ve Renault Latitude bu dönemde aşamalı olarak ticarileştirilecek.

10 Haziran’dan itibaren  müşteriler  www.renault-latitude.com sitesinde

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    mikail ERDOĞAN
    15 Kasım 2010 - 10:04

    Renault türkiye halkının gözönde halen kötü bir marka olarak görülüyür ama şu anda tüm firmalar araçlarını son teknolojiyle donatıyor gerek ayrodinamik yapısı,iç dizaynindeki özellikler 3,4 çeşit yakıt ekonomisi düşük motor seçeneği ve cazip bir fiyatla müşterisine sunuyor renoult da megane(2)le ön pilana çıktı,latıtideyle yoluna devam ediyor özelliklerini okuduğumda sınıfında tek kelimeyle harika şimdiden kullanıcılarına iyi yolculuklar dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir