Suzuki Swift 1.3 DDIS Özellikleri ve Yakıt Tüketimi

Sponsorlu Bağlantılar

Otomobilde Ekonomik Seçimler

Otomobil almak isteyenler öncelikler almaları gereken aracı en kapsamlı bir şekilde incelemeleri gerekmektedir ve bu inceleme sonucu bütçesine ve istediği özelliklere göre otomobilini tercih etmelidir.Araç alırken ilk dikkat edilmesi gereken şey ise ve en çok dikkat edilen yön ise araçların ekonomik olma durumlarıdır.

Yakıt açısından ve fiyat açısından en ekonomik aracı seçerken donanım ve güvenlik ayrıntılarını da gözden kaçırmamak gerekir.Bu kriterlere ek olarak da ikinci el piyasada en az değer kaybedecek olan otomobil bilgiside göz önünde bulundurulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Suzuki Swift 1.3 DDIS Yakıt Ekonomisi

 • 1.3 dizel motor
 • Şehir içi/ dışı: 5,6/3,9 lt

Swift’in 45 litre deposu 140 liraya doluyor. Şehir içi ve dışı bir depoyla 803/1153 km gidebiliyor.

FİYATI: 32.804 TL

Suzuki Swift 1.3 DDIS Avantaj ve Dezavantajları

Dizel seçeneği Swift’lere yeni geldi. Aracın kampanyalı fiyatı da 32 bin TL olarak piyasada. Türkiye’de benzinli seçenekleri de çok tutuldu. Her ne kadar kasası 4. senesine girmiş olsa da, hala çok şık ve kompaktlığı ile revaçta.

Yüksek güvenlik ve konfor donanımları aracın en büyük artısı. İç mekandaki plastik aksamlar göze hoş gözükmese de, ikinci elde değer kaybı nispeten yüksek olsa da, Swift’in dizelinin de tutulacağına şüphe yok.

Suzuki Swift 1.3 DDIS Donanımlar

 • 8 havayastığı -ön yan ve perde havayastıkları
 • Ön disk arka kampana frenler
 • ABS+ EBD
 • 4 otomatik cam
 • Bilgi ekranı
 • 201 litre bagaj
Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  mustafa md
  05 Şubat 2012 - 11:53

  yağ yakması normal değildir servisten arızanın giderilmesini talep edin yapmazlarsa aracınızı iade edin ve paranızı geri isteyin kararlı olun geri adım atmayın gak guk ederler yokuşa sürmeye kalkarlarsa tüketici mahkemesine dava açacağınızı söyleyin. Bunlar başka bir dilden anlamazlar.

  nadir yıldırım
  15 Mart 2011 - 14:30

  ben sanayiciyim çok araç gördüm yalnız bu kadar yağ yakmaması geregir fabrika hatası olabilir. fabrikaya şikayette bulunun bence araç servis haricinde bakıma girmediyse geri alınır diye biliyorum

  ferit kenan kandemir
  08 Şubat 2011 - 18:06

  2010 model sıfır suzuki swift ddizel araç satın aldık.7000 km de yağ lambası yandı.servisten gerekli bilgiyi alamadığımız için,ki böyle bir şeyle daha önce hiç karşılaşmadıklarını belirttiler.fabrikasını aradım bu araçların alışma döneminde yağ yaktığını söylediler,serviste yağ koyarak devam ettik.önce 10000 km ye kadar yağ yakacağını söylediler şimdi 25 30000 km ye kadar çıktı kafamız alla bullak oldu satın alırken bu bilgiyi verselerdi bu arabaya otuz bin lira vermezdik.araç şu anda 11300 km de onbin bakımı yeni yapıldı fakat 1300 km yol gittiğimiz halde yaklaşık en 1lt yağ eksiltti.bu konuda bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir