Toyota Arabalara Program Yükleme Zamanı

Sponsorlu Bağlantılar

Toyota Araç İçi Bilgisayar

Otomobillerede artık yazılım yüklemek mümkün.İlk başta kulağa biraz garip gelebilir,bu da ne demek oluyor diyebilirsiniz. Nasıl olacak diyebilirsiniz biraz açıklamaya çalışalım.Bir Japon otomobil firmasının araçlarında kullanılmak üzere geliştirdiği araçbilgisayarı buna imkan verecek.

Oto bilgisayarı denince aklınıza ne geliyor bilinmez ama Toyota’nın bilgisayarı tek kelimeyle müthiş 🙂

Şimdi arabanıza program yükleme vakti!

Sponsorlu Bağlantılar
Toyota, araç içi bilgisayar macerasını ‘Entune’ adını verdiği sistemle geliştiriyor. ‘Entune’ ile kullanıcılar seçtikleri programları indirebilecek ve akıllı telefonlar için hazırlanan yazılımlar üzerinden araçlarıyla etkileşime geçebilecekler.

İlk uygulamalar görücüye çıktı bile: Pandora, Bing, iheartradio, MovieTickets.com ve OpenTable. İlk uygulamaların, müzik dinleme hizmetleri ve gezinti (navigasyon) yardımcıları oldukları göze çarpıyor. OpenTable ise, gideceğiniz restoranda rezervasyon yapabilmenizi sağlıyor.

Ayrıca, bazı Toyota’larda bir süredir yer bulabilen ses tanıma özelliği de bulunuyor. Gelmesi beklenen bir diğer yenilik ise, cebinizden aracınızla etkileşime geçmenizi sağlayan akıllı telefon yazılımları. Bu özelliği, Ford bir süredir ‘Synch‘ adını verdiği sistemlerde kullanıyordu.

Entune, ihtiyaç duyduğu internet erişimi içinse yine cep telefonlarını kullanacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir