Üstü Açık Ferrari 458 Spider Özellikleri ve Resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Ferrari’nin Yeni Üstü Açık Modeli

Bir önceki model olan Ferrari 458 Italia’nın Coupe modelinin yeni üstü açık modeli de ortaya çıktı.Üstü açık modelin adı ise Ferrari 458 Spider oldu.58 Spider’a ait teknik detaylar ve fotoğraflar da gün yüzüne çıktı.

Bu eyini model 458 Spider, bir önceki model olan  430 Spider’ın yerini alacak.Fakat 58 Spider’da katlanır bir tavan yer alacak.Bilindiği üzere 430’da kumaş bir tavan bulunuyordu.

Ferrari bunun dünyada bir ilk olduğunu söyleyerek, patentli tamamen geri çekilebilir sert tavanın arkadan motorlu spor otomobillerde dünyada ilk olduğunu söylüyor. Alüminyum tavan, geleneksel katlanır kumaş tavana göre 25 kg daha hafif ve yalnızca 14 saniyede açılabiliyor.

Ferrari 458 Spider Tasarımı ve Özellikleri

Otomobilin tasarımına tamamen entegre edilmiş sert tavan otomobilin aerodinamik yapısından veya performansından ödün vermeden motor bölmesinin önüne düzgün bir biçimde girecek şekilde tasarlanmış.

Ferrari tavanın küçük bir alana sığması sayesinde tasarımcıların koltukların arkasına bagaj için geniş bir arka sıra koyabildiklerini belirtiyor.

458 Spider’ın güç aktarım organları 458 Italia coupe ile aynı – 570 bg üreten atmosferik emişli 4,5 litrelik V8 motor ve Getrag yedi vitesli çift debriyajlı şanzıman.

Yeni aracın 0-100 km/s hızlanması 3.4 saniye, azami hızı ise 320 km/s. Avrupa satışları Eylül’de başlayacak. Spider, üstü kapalı versiyonuna göre daha pahalıya satılacak.

Ferrari müşterileri eğer şirketin Carrozzeria Scaglietti programından, karbon-fiber yarış koltukları gibi kişiselleştirme öğeleri de satın alırlarsa, otomobilin liste fiyatının üzerine yüzde 15 ila 20 daha fazla ödüyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir