Yeni 2013 Model Mercedes A-Serisi Tanıtıldı!

Sponsorlu Bağlantılar

Mercedes A-Serisi 2013

Alman otomobil devi Mercedes, yeni A-Serisi otomobilini tanıttı.2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtılan yeni 2013 model A-Serisi kompakt hatchback sınıfındaki yerini aldı.

Yeni A-Serisi modelin sloganı ‘ATTACK’ olacak ve daha önceki nesillerden farklı olacak.Önceki nesil modellere nazaran daha agresif ve dinamik bir tasarıma sahip oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Motor gamı yeni B-Serisi ile büyük benzerlik gösteren otomobilin A 180, A 200 ve A 250 olarak adlandırılan benzinli versiyonlarında, güçleri 115 bg ile 211 bg arasında değişen 1.6 litrelik üniteler görev yapıyor. Yeni A-Serisi’nin dizel motor gamıysa 109 bg’lik A 180 CDI,  136 bg’lik A 200 CDI ve 170 bg gücünde A 220 CDI’dan oluşuyor.

Mercedes-Benz’in tüm önemli güvenlik teknolojileriyle donatılan A-Serisi’nde ayrıca yeni B-Serisi’nde de kullanılan çift kavramalı 7G-DCT şanzıman da sunuluyor. Hem bu seçenekte hem de 6-ileri manuel şanzımanda ayrıca ECO start/stop sisteminin de yer aldığı açıklanıyor.

Urban, Style ve AMG Sport donanım paketleri bulunan yeni A-Serisi’nin yerini alacağı modelle benzer bir fiyat etiketi taşıyacağı belirtilmekte. Otomobilin Sonbahar aylarında yollara çıkması planlanıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir