En İyi 5 Strateji Oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

Strateji Oyunu Severlere

Bilgisayar oyunları arasında en çok rağbet gören oyunlar arasında strateji oyunları ilk sıralarda yer alır. Bu nedenle en çok tercih edilen en iyi strateji oyunlarından ilk beşi bir araya getirdik. Gerçi kişisel olarak yapılan tercihler farklı olabilir ama sıralamada en üst sıranın pek değişeceğini sanmıyorum. Sözü fazla uzatmadan sıralamaya geçiyorum.

1.Warcraft III

Blizzard tarafından piyasaya sürülen Warcraft III, fantastik RTS oyunlarının en iyileri arasında yer alıyor. Bu oyunun temelinde 4 ana ırk mevcut: Orc, Night Elves, Human ve Undead… Warcraft III’de Kalimdor ve Eastern Kingdom’ı kötülükler beklemektedir. Oyun kulanıcıya iki seçenek sunar. Bunlardan birisi de tek kişilik seçenektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Böylece Prens Arthas ile Scourcer’lara karşı mücadeleye girişirsiniz. Warcraft III’ün tek kişilik seçeneğinde her ırkın ayrı ayrı mücadelesi verilir. Prens Arthas, Thrall, Hellscream, Dreadlord, Uther, Medivh ile Warcraft III’te görebileceğiniz kahramanlar arasında yer alır. Fantastik dünyaya yeni ırkların da katılması an meselesidir.

2.Age of Empires III

Microsoft’un çıkardığı Age of Empires III, sizi yeni bir mücadeleye davet ediyor. Bu oyunda Avrupa’da koloniler kuruyorsunuz, koloninizi geliştirdikçe halkınız çoğalıyor ve size daha iyi imkanlar sunuluyor. Örneğin, üretiminiz hızlanıyor, daha gelişmiş malzemeler ve teknoloji elde edebiliyorsunuz.

Bu teknolojiyle ordu geliştirebiliyorsunuz ve her an olabilecek bir savaşa hazırlanıyorsunuz. Genel olarak 13- 25 yaş grubunun tercih ettiği bu oyun sizi bilgisayar ekranına kilitleyecek.

3.Command & Conquer

Electronic Arts’ın satın aldığı Westwood yapımı ‘Dune 2’nin ardından çıkan Command& Conquer iyi-kötü şavaşını konu alıyor. Bu oyunu da iki tarafın komutanı olarak gerçek zamanda yönetiyorsunuz. Ayrıca her ırk kendi büyük büyük gizli silahına sahip. Böylece çok stratejik bir anda bunları kullanmak ve oyunun gidişatını bir anda değiştirmek mümkün.

Bu oyunun bir nevi klonu sayılan ve dünyamızın gelecek senaryolarını içeren C&C: Red Alert da listede yer alıyor.

4.Red Alert 2

Sponsorlu Bağlantılar

Electronic Arts’ın C&C serisinin 11 Eylül saldırılarından önce piyasaya sürdüğü oyunda, Rusya ve müttefikleri Amerika Birleşik Devletleri’ne karşı barışı bozarak soğuk savaşın ve İkinci Dünya Savaşı’nın intikamını almayı hedefliyor. Bu oyunda iki tarafın komutasını alarak çelişkili ve zorlu bir savaşı yönlendiriyorsunuz.

Red Alert meraklıları, bu oyunda en çok saldırıların birebir gerçek olmasından etkileniyor. Oyunun güç dengesinde mavilerin (ABD), kırmızılardan (Rusya) daha üstün olması gözden kaçmıyor.

5.Starcraft

Stratejik oyunlarda ekol olmuş olan Starcraft’ın ikinci serisi yakında Blizzard tarafından piyasaya sürülecek. 1998 yılında en iyi RTS olarak değerlendirilen ve ödül alan Starcraft halen tüm dünyada rağbet gören oyunlar arasında. Fantastik bir dünyayla tanıştığınız bu oyunda galaktik savaşlarla karşı karşıyasınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(2) Yorum

  emre
  03 Temmuz 2014 - 14:52

  age of empiresda haçişaretleri var kötü bir oyun tavsiye etmem

  ozan
  05 Mart 2013 - 16:35

  yaw hepsi güzel ama demo yükleniyor bi çözüm bulun ltfn bir site demo olmasın….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir