En İyi Uçak Simülasyon Oyunları

Sponsorlu Bağlantılar

Simülasyon Oyunu Severlere

Simülasyon oyunları son zamanlarda oyunseverlerin yaptığı tercihlerde ilk sıralarda yer almaktalar. Simülasyon oyun türleri arasında uçak simülasyonları özellikle tercih ediliyor. Nedenini anlamak çok zor değil 😀 . İnsanın uçma tutkusu eski zamanlardan beri var olan bir duygudur. Eğerki uçmayı gerçekleştirecek imkanınız yoksa  sizde uçak simülasyonlarını tercih edin. Gerçekle aynı olmaz belki ama kaliteli simülasyonlar yinede gerçeğe oldukça yakın olduklarını belirtmek lazım.

2011 Yılının En İyi Simülasyon Oyunları

Flight Gear

Sponsorlu Bağlantılar

Simülasyon oyunları arasında iyi bir üne sahip olan oyun, sürekli güncellendiği için de uçak simülasyon oyunları arasındaki yerini kaybetmemektedir.Yapımcı firma bu çok oynanan uçak simülasyon oyununu gerek uçakları yenilemekle gerekse yeni uçaklar ve pisler ekleyerek güncel tutmaktadırlar. Oyun tamamen ücretsiz olmasına rağmen piyasadaki birçok oyundan daha iyi simüle edilmiş ve çoğundan kalitelidir.

Tom Clancy’s HAWX

Bu zamana kadar hep uçak simülasyonlarında zorluk çekmiştir oyun severler. Flight Simulator serisi ve IL serisi bunların başını çekiyor. Özellikle IL 2, bize 2. Dünya savaşının atmosferini göklerde yaşatırken, gerçekçi oynanışıyla zorlu dakikalar geçirmemize neden oluyordu. Ubisoft ‘arcade’ tadında bir uçak oyunu çıkardı, simülasyonla uğraşmak istemeyenler için. Tom Clancy’s HAWX diğer yapımlardan farklı olarak, kolaylığı ve bitmeyen aksiyonuyla karşımıza çıkıyor.

Flight Simulator X

Tür : Simülasyon
Yapımcı : microsoft
Multiplayer : Yok

Uçak similasyon oyunları sevenler için güzel bir tercih. Microsoft tarafından hazırlanan bu oyunda gerçek uçak pilotu keyfi yaşayabileceksiniz. Oyunda uçaklarında yanısıra çeşitli helikopter modelleri de yer almaktadır.

Air Conflicts

Tür : Simülasyon
Yapımcı : 3D People
Multiplayer : Var

2. dünya savaşı yıllar önce bitti ama hala oyunlarda o atmosferi tekrar tekrar yaşıyoruz. İkinci dünya savaşına pilotların gözünden bakmamızı sağlayacak güzel bir similasyon oyunu. Air Conflicts (AC), mümkün olduğu kadar çok eğlence yönüyle öne çıksa da, tarihsel bir çizgide ilerlemekte. Verilen görevler bu tarihsel ilerleyişe odaklanmış durumda. AC on ana campain ve iki yüz kadar görev ile hayli tatmin ediyor. AC, devriye gezmek, manevra kabiliyeti, stratejik bombardıman, hava desteği, havada üstünlük sağlama, düşmanı engellemek, paraşüt ve destek birimleri konuşlandırmak, bombardıman engellemek gibi görevler içermekte. Hangarımızda bize verilmiş uçakları kullanarak görevleri yerine getirmeye çalışmaktayız.

IL-2 Sturmovik

Tür : Simülasyon
Yapımcı : Ubisoft
Multiplayer : Var

Sponsorlu Bağlantılar

Similasyon oyunlarıa rasında özel bir yere sahip bir oyun karşımızda. Bir çok özel uçak seçeneği ile göklerin tek hakimi olmak artık elimizde. IL-2’nin grafik motorunda en sevdiğim yanı, dış çerçeveyi iyi hesaplaması ve çizmesi. Bunu her zamanki gibi yapmış. Modellemeler ve ortama diyecek bir lafım yok. Aslında oyunun grafikleri üstünde bir değişiklik yok. Çoğu oyuna taş çıkartacak olan grafikler yinede “Ben yaşlanıyorum” uyarısını dile getirmeye başlamışlar. Gerçi yepyeni bir Sturmovik’le, yeni bir grafik motoru ortaya çıkacaktır. Sesler zaten aynı, kalite korunmuş. Aslına bakılırsa oyunun teknik yönü yine aynı. Sadece arada yapılan bir iki ekleme ve makyajlama var o kadar. Ara yüz her zamanki gibi karşımızda. Yapmak gereken sadece istediğimizin üstüne gelip tıklamak. Bu paket için ara yüz üzerinde de biraz makyaj yapılması daha hoş bir detay olurdu.

Ace Combat: Assault Horizon

Ace Combat’ı bu kadar popüler yapan şey oyunun arcade tarafı biraz da… Serinin bu yeni oyunuyla Ace Combat arcade tarafını biraz daha parlatarak, daha az simülasyon ama daha çok aksiyon oyunu kimliğine bürünmeyi tercih etmiş. Oyun müzikleriyle, karakterleriyle, sinematik anlatımıyla tam anlamıyla bir Hollywood aksiyonunu andırıyor.

Oyunun hikayesini de New York Times çok satanlar listesine girmiş yazarlardan Jim DeFelice kaleme almış. Hikaye genel hatlarıyla NATO ve Rusya arasında geçen bir nükleer silah krizini ele alsa da karakterlerin derinlemesine işlenmesi ve sürükleyici anlatım olayı daha sinematik boyutlara taşımış. Oyunun cilası sağlam, oynanışı basit ama asla heyecansız değil.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir