Sanal Başkan Oyunu

Fantezi futbol oyunu şimdi de Facebook’a sıçradı.Taraftarlar için vazgeçilmez oyunlardan birisi olan Fantezi futbol oyununda herkes kendi takımını kuruyor ve yöneterek şampiyonluklar yaşatıyor.Facebook’da Sanal Başkan isimli oyun ile fantezi futbolu sosyal ağlara taşıdı.Facebook üzerinden bu oyunu oynayarak harika ödüller de kazanma şansınız var.

Sponsorlu Bağlantılar

Liglerin başlaması ile birlikte sizde fantezi futbola başlayın ve uzun maratonun ardından şampiyonluğu göğüsleyin.


10 Eylül’den itibaren futbolcular sahada ter dökerken, Türkiye’deki milyonlarca Facebook kullanıcısı da bilgisayarlarının başında bambaşka bir heyecanı yaşayacak. Çünkü Türkiye’nin ödül kazanmış ilk ve tek fantezi futbol oyunu Sanal Başkan, bundan böyle Facebook’ta kullanıcılarla buluşacak.

En İyi Olmak İçin Oynayın

2008 ve 2009 yıllarında “En İyi Oyun” dalında Altın Örümcek kazanan Sanal Başkan milyonlarca Türk futbol izleyicisinin zorlu ve heyecanlı bir yarış maratonu boyunca hayallerindeki takımın başkanlığını sanal ortamda yapabilmesine olanak sağlıyor. Bundan böyle Facebook hesabı olan herkesin oynayabileceği oyunda, Süper Lig’deki tüm kulüplerin başkanları gibi bütçeniz dahilinde oyuncu alarak kadronuzu kuruyor, teknik direktörünüzü belirliyor ve uzun lig maratonuna başlıyorsunuz. Sanal Başkan’da kadronuza aldığınız futbolcular Spor Toto Süper Lig’deki gerçek maçlarda mücadele ederek attıkları gollerle, yaptıkları asistlerle, kazandırdıkları penaltılarla ve yaptıkları kurtarışlarla size puan kazandırıyorlar. Oyuncunuzun mevkisi ve mevkisine uygun olarak maç boyunca sergilediği performans topladığınız ya da kaybettiğiniz puanları doğrudan etkiliyor.

Tv’den İzle PC’den Yönet

Sanal Başkan tamamen gerçekçilik odaklı bir oyun olması ve tattırdığı futbol simülasyonu duygusuyla benzerlerinden ayrılıyor. Çünkü oyun gerçek futbol sezonunun takvimi ile birebir uyumluluk gösteriyor. Sezon öncesi transfer dönemi ve ara transfer dönemi dışında takımınızdakioyuncuları yenileyemiyorsunuz. Bu yüzden bütçenizi çok iyi değerlendirmeniz, sakatlık, ceza ve diğer faktörleri hesaba katarak kadronuzu derinlikli kurmanız gerekiyor. Sanal Başkan’ı farklı kılan bir diğer özellik ise oyunun bugüne kadarki en kapsamlı kural sistematiği ve puanlama detaylarıyla donatılmış olması. %100 gerçek futbol kurallarını içeren Sanal Başkan bu kadar kapsamlı ilk ve tek fantezi futbol oyunu olma özelliğini taşıyor. Ayrıca bugüne kadarki en kapsamlı futbol istatistiklerini bünyesinde barındırması bakımından kusursuz bir veri tabanı olarak da öne çıkıyor.

Şampiyonlar Ödüller

Haftalık Lig maçları sonuçlandığında en yüksek puanı toplamış olan takımlar ve onların Sanal Başkanları liderliği ve haftanın ödüllerinikazanmış oluyor. Sezon sonunda şampiyon olan takımı ve Sanal Başkanı’nı ise sürpriz bir büyük ödül bekliyor. İlk haftanın ödülleri ise şöyle:

İlk 10’a giren tüm kullanıcılar – Tuttukları Süper Lig takımının forması

Haftanın birincisi – iPad 2

Haftanın ikincisi – PlayStation 3

Haftanın üçüncüsü – iPod Touch.