Steam’de Oyun Çalışmayı Durdurdu Hatası ve Çözümü (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

Steam Oyundan Atma Hatası

Steam üzerinden oyun oynarken beklenmedik bir şekilde oyun çalışmayı durdurup otomatik olarak sizi oyundan atabilir. Yada oyuna giriş yaparken oyun daha açılmadan sizi oyundan atabilir. Oyun çalışmayı durdurdu diye uyarı vererek oyundan atılabilirsiniz.

Genellikle hata şu şekilde olur; “oyunismi.exe çalışmayı durdurdu”

Peki bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir. Aklınıza ilk gelen oyunu kaldırıp yeniden kurmak olabilir ancak bu işlem çok uzun sürecektir. Ve çok büyük boyutlara sahip oyunları tekrar indirmek hem kotanıza zarar verecektir hemde uzun süre beklemenize neden olacaktır.

Bu sorunun asıl nedeni oyun dosyalarının zarar görmüş olmasıdır. Bunun için oyun dosyalarının yeniden doğrulanmasını sağlayarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Yapmanız gereken şeyi resimli olarak aşağıda anlatıyorum;

Adım Adım Sorunun Çözümü

NOT: Benim oynadığım Sniper Elite 3 oyununu açtığım zaman “SniperElite3.exe çalışmayı durdurdu” şeklinde bir hata alıyordum.  Ve bu hatayı aldıktan sonra aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu çözüme kavuşturdum.

Adım 1: Öncelikle masaüstü Steam uygulamasını açın ve kütüphanedeki yüklü oyunlar sekmesine gelin. Aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere sol menüden hata veren oyunun üzerine fare ile sağ tıklayın ve en alttaki seçenek olan “Özellikler” seçeneğine tıklayın.

steam oyundan atma 1

Adım 2: Açılan yeni pencerede sekmeler göreceksiniz. “Yerel Dosyalar” sekmesine tıklayın. Bu pencerede aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere “Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda küçük bir pencere açılarak oyun dosyaları kontrol edilecek.

steam oyundan atma 3

Adım 3: %100 tamamlandıktan sonra eğer doğrulanmamış dosya var ise küçük uyarı penceresinde bunun bilgisi size verilecek. Ve doğrulanmamış dosyalar otomatik olarak tekrar indirilerek güncellenecektir. Güncelleme işlemi bittikten sonra oyun sorunsuz bir şekilde çalışacaktır.

steam oyundan atma 2

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir