Xbox One Oyunları Windows 10’da Nasıl Oynanır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10’da Xbox One Oyunlarını Oynama

Windows 10 yayınlandıktan sonra rekor indirme sayılarına ulaştı. Milyonlarca Windows kullanıcısı hemen bilgisayarlarını Windows 10’a yükseltti. Çünkü Windows 10 bir çok yenilik ve avantaj ile geldi. Daha estetik kullanım, görsel deneyim ve bütün platformları birleştiren Windows deneyiminden yararlanma imkanı sunuldu. Bu yeniliklerin en önemlilerinden birisi de Xbox One oyunlarının Windows 10 PC’lerde oynayabilmek oldu.

Xbox One oyunlarını artık bilgisayar kullanıcıları Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlarında oynayabilecekler. Artık Xbox One için çıkan oyunların PC için de çıkmasını beklemeye gerek kalmayacak. Çünkü Halo, Sunset Overdrive, Quantum Break gibi oyunlar PC’de de oynanabilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Xbox One windows 10

Windows 10 için geliştirilen Xbox uygulaması sayesinde Xbox One oyunları Windows 10 PC’ye direkt olarak stream ediliyor. Henüz klavye ve mause desteği bulunmuyor ancak Xbox One açıkken Laptop veya masaüstü bilgisayarınızda Xbox One’daki oyunu oynayabiliyorsunuz.

Xbox One Oyunlarını PC’de Çalıştırma

1- Windows 10 bilgisayarınızdan “Başlat>Xbox” yazarak Xbox uygulamasını çalıştırın.

2- Xbox One konsolunuzu açın. Dikkat etmeniz gereken husus hem Windows 10 PC hemde Xbox One’ın aynı ağa bağlı olması.

3- Xbox uygulamasında sol menüde yer alan “Bağlan” seçeneğine tıklayın.

Xbox One ve Windows 10 bağlantısı

4- Bağlan seçeneğine tıkladıktan sonra Xbox One eğer Windows 10 ile aynı ağa bağlı ise PC otomatik olarak Xbox One’a bağlanacaktır.

Yukarıdaki adımları uyguladıktan sonra Xbox One kontrolcüsünü PC’ye takarak, oyunları Stream ederek oynayabilirsiniz. Xbox One oyunlarını Stream etmenin yanında Oyun DVR özelliği sayesinde oyunlarınızı kaydedip YouTube gibi mecralarda paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir