PlayStation 3 Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sponsorlu Bağlantılar

PS3 Tercih Edenler

Oyun konsolları arasındaki rekabette en iddialı ve piyasanın en tecrübelisi hiç şüphesiz Sony’nin oyun konsolu PlayStation’dır.Özellikle son çıkan PlayStation 3 ile başarısını oldukça ileriye götürdü.

Türkiye’de en çok tercih edilen oyun konsolu da hiç şüphesiz PlayStation’dır.Bunun nedenleri arasında bir çok sebep sayabiliriz.Sizde PlayStation almaya ve PlayStation 3 almaya karar verdiyseniz size bu nedenleri açıklayalım.İşte PlayStation 3 almak isteyenler için satın alma rehberi;

Sponsorlu Bağlantılar

PlayStation 3 ve Türkçe Oyunlar

Eğer ben Türkçe’nin dışında oyun oynamak istemiyorum diyorsanız yada ilk seçeneğim Türkçe oyunlar diyorsanız almanız gereken konsol kesinlikle PlayStation 3’tür.Çünkü Sony, PS3 için oyunları çok başarılı bir şekilde Türkçe’ye çevirip piyasaya sürüyor.

Silim mi Fat mı?

Türkçe kriterini göz önüne aldıktan sonra PlayStation 3 almaya karar verdiyseniz karşınıza 2 seçenek çıkıyor.Slim ve Fat seçenekleri.Fat modeli ilk çıkan modellerdir ve sarı ışık hatası görülme olasılığı daha yüksektir.Sony tarafından Fat modellerinin üretimine de son verildi zaten.Yani kısacası Fat modelinden uzak durun ve Slim modelini tercih edin.

Slim modeli ise arıza yapma ihtimali çok düşük son modellerdir.Özellikle güç tüketimi de Fat modellerine nazaran çok düşük.Sıfır PS3 alacaklara tavsiyemiz kesinlikle Slim model almaları yönündedir.

İşlemci ve Grafik

Şimdi sıra işlemci ve grafik yönünden seçim yapmaya geldi.Bilindiği üzere PS3’ün ilk çıkan modellerinde işlemci ve grafik yongası 90nm idi ve bu ilk çıkan modellerin harcadığı güç 200 Watt’tı.Artık teknolojinin bugün gelmiş olduğu noktada  işlemci ve grafik yongası 65nm’ye kadar geriledi.Buna bağlı olarak da güç tüketimi de 135 Watt ila 110 Watt seviyelerine kadar geriledi.

PS3’ün son çıkan Slim modellerde ise bu daha fazla düştü ve 45nm CPU kullanımına kadar indi.Bu da güç tüketimini inanılmaz derecede aşağıya çekti ve güç tüketimini 65 Watt’a düştü.

PS2 Oyunlarını Oynamak İsteyenlere

PlayStation 2 oyunlarını oynamak isteyen oyunseverler ne yapacaklar? Eğer PlayStation 2 oyunlarını oynamayı da istiyorsanız o zaman yapmanız gereken PlayStation 3’ün ilk çıkan 4 USB portlu modellerden birini satın almaktır.Bunu yapmak istemeyenlere ise o zaman PlayStation 2 alın demekten başka çaremiz yok.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    roc11
    25 Ağustos 2012 - 18:59

    Ben şimdi ps3 alıcam fat var slim var bütcem geniş bu internetten oyun indirmeyi hangisiyle yapabilirim ?
    ayrıca 3.55 sürüm almak zorundamıyım
    ilk defa alıcam ps3 bilgim yok su internetten oyun indirmeyi yapabilicek bir ps3 lazım yardım edin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir