TTNET Oyun Nasıl Kullanılır? (Resimli Anlatım)

Sponsorlu Bağlantılar

TTNET Oyun Servisi

TTNET ‘in bir çok ekstra servisleri var.TTNET oyun,TTNET müzik gibi…Ama çoğu TTNET üyesi gibi bende bu servislerin nasıl kullanılacağını bilmiyorum diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz.Bu yazıda TTNET oyun servisinin nasıl kullanılacağını anlatmaya çalışacağız.Umarız burdan işinize yarayacak bilgiler öğrenirsiniz 🙂

TTNET’in oyun servisini eğer duymadıysanız, bu yazı size yardımcı olacak. Her TTNET abonesinin ücretsiz olarak kullanabildiği bu site sayesinde, eğlencenin kapısını aralamış olacaksınız.

TTNET’in kullanıcılar tarafından pek bilinmeyen başka bir servisi de Oyun adını taşıyan web sitesi.

Oyunlar hakkında bilgi alabileceğiniz bu sitenin en güzel yanı ise, Far Cry 2, Assassin’s Creed gibi tüm dünyada büyük ilgi görmüş yapımları ücretsiz ve lisanslı olarak bilgisayarınıza indirebilmeniz.

Siteye Nasıl Üye Olunur?

Sitenin özelliklerini kullanmak için üye olmanız gerekiyor. Bunu yapmak için sağ üst kısımda bulunan Üye Ol seçeneğine tıklayın.

Üye olmak için, ADSL kullanıcı adınızı ve şifrenizi bu bölüme yazmanız gerekiyor. Bu bilgileri verirseniz, sahip olduğunuz tarifeye göre üyeliğinizin özellikleri artıyor.

Profilinizi Ayarlamak

TTNET Oyun aynı zamanda kullanıcılar arasında online bir platform oluşturuyor. Bu sayede, yeni arkadaşlar edinebilir ve kendinize oyuncu profili ayarlayabilirsiniz.

Bu ayarlara  girmek için ekranın sağ üst kısmında bulunan profil kısmına tıklayın. Yine sağ tarafta bulunan alana tıklayarak istediğiniz profil resmini yükleyebilirsiniz.

Sağ taraftaki menüden site üzerindeki arkadaşlarınızı arayabilir ve beğendiğiniz oyunları ekleyebilirsiniz.

Oyunlara Göz Atmak

Sitenin en büyük özelliği ise, popüler oyunları üyeliğinize göre indirmenize izin vermesi. ADSL tarifenize göre bu indirme hakkınız 100 oyuna kadar çıkabiliyor.

Ana sayfada bulunan PC Oyunları kısmına tıklayın. Burada sayfanın değişeceğini göreceksiniz. Mavi kutucukta bulunan “Tüm Oyunlar” kısmına tıklarsanız, sitede bulunan bütün PC yapımlarını görebilirsiniz.

 

TTNET Oyun Servisi

TTNET ‘in bir çok ekstra servisleri var.TTNET oyun,TTNET müzik gibi…Ama çoğu TTNET üyesi gibi bende bu servislerin nasıl kullanılacağını bilmiyorum diyenlerdenseniz doğru yerdesiniz.Bu yazıda TTNET oyun servisinin nasıl kullanılacağını anlatmaya çalışacağız.Umarız burdan işinize yarayacak bilgiler öğrenirsiniz 🙂

Oyunmatik Kurulumu

Bilgisayarınıza oyun yüklemek için önce Oyunmatik adlı programı kullanmanız gerekiyor. Bu programı indirmek için siteden istediğiniz PC oyununu seçin. Ekrandan, “Oyna”ya tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Sistem otomatik olarak programın kurulum ekranını karşınıza getirecek. Mevcut tarayıcınızı kapatmazsanız program kurulmaz. Kurulumdan sonraki adım ise ayarlarınızı yapmak olacak.

Oyunmatik Ayarları

Basit bir program olan oyunmatik, TTNET’in içeriğiyle yüklediğiniz oyunların ortaklaşa çalışmasını sağlar. Programdan faydalanmak için ilk önce kullanıcı girişi yapmanız gerekiyor.

Bu işlemi yapmak için ekranın sağ üst köşesinden giriş simgesini tıklayın. Siteye girmek için kullandığınız e-posta adresinizi ve şifrenizi yazın.

Oyunları hangi klasöre yükleyeceğinizi seçmek için ise, “Ayarlar” bölümüne tıklayın. Buradan “Genel” adlı bölüme gelin ve yüklenecek klasörü seçin. Bilgisayarınızdaki en boş sabit diski seçtiğinize dikkat edin.

Oyun Yüklemek

PC oyunlarını istediğiniz gibi bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz. TTNET, oyunları paketlere göre bölmüş ve sınır koymuş. Paketinizin desteklediği oyunlara tıkladığınız zaman, yapım hakkında bilgi veren bir sayfayla karşılaşacaksınız

Bu ekranda bulunan oyna tuşuna basın, daha önce kurduğunuz Oyunmatik adlı program otomatik olarak yapımı indirmeye başlayacak.

Oyunmatik ekranında oyunun ne kadar sürede yükleneceğini görebilirsiniz. Yükleme bittiği zaman “Oyunlarım” ekranına gelin ve yapımın sembolüne tıklayın. Yükleme başlayacaktır.

Farklı Paketler Satın Almak

Sistemin nimetlerinden daha fazla faydalanmak için TTNET üyelik paketlerinden birini seçmeniz gerekiyor. Assassin’s Creed, FarCry 2 gibi oyunları oynamak için Platinium paket sahibi olmalısınız.

Gold ya da Platinum paketi satın almak için, cep telefonunuzdan online ödeme yapabilirsiniz ya da paketin ücreti aylık olarak faturanıza yansır.

Paket satın almak için ekranın sağ tarafında bulunan “Hemen Satın Al” kısmına tıklayın. Buradan istediğiniz paketi seçin , “Cep Telefonuyla Ödeme” ya da “Web’ten Ödeme” seçeneklerinden birine tıklayın.

Gold üyelik alırsanız, ayda sadece 100 oyun indirebilirsiniz. Platinium paket alırsanız, istediğiniz kadar orijinal oyun yükleyebilirsiniz.

Filtreleme Sistemi

Paketinizi de satın aldıktan sonra istediğiniz oyunları indirmeye başlayabilirsiniz. Ancak sitede, Tomb Raider, Hitman, Prince of Persia gibi herkesin arayacağı çok ünlü oyunlar olduğu gibi, daha ufak stüdyoların hazırladığı iddialı yapımlar da bulunuyor.

Yüzlerce oyun arasından istediğinizi nasıl seçeceğinizi bilmiyorsanız, sitenin filtre sistemi işinize yarayacaktır. PC oyunları barından tüm oyunları seçtikten sonra sol tarafta görülen bu filtre sayesinde aramalarınız kolaylaşacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu filtreden, oyunların dilini, çocuk, aile ya da yetişkine uygun olup olmadığını, dosya boyutunu ve hangi dönemde çıktığına göre bilgileri kullanıp aramaları daha özel hale getirebilirsiniz.

Sistemin en iyi yanı ise, mevcut paketinizi seçip, sadece bu paketin desteklediği oyunları görmenize izin vermesi.

Flash Oyunlar

Sitede yüklü olan Flash arşivine ulaşmak için her sayfanın üzerinde bulunan mavi bardan ilgili bölümü seçin.

Filtre seçeneğini kullanıp istediğiniz türden oyunu seçebilirsiniz. Oyuna tıkladığınız zaman yapım başlar.

Çocuk Oyunları

Sitenin üstünde bulunan mavi bara tıklayarak, çocuklar için özel olarak hazırlanmış eğitici oyunlara ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

    lana
    15 Aralık 2010 - 17:00

    hiç denicektim ama bişey bulamadım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir