Android 4.0 Hangi Telefonlara ve Cihazlara Yüklenebilecek?

Sponsorlu Bağlantılar

Android 4.0 Hangi Cihazlara Gelecek

Android 4.0 geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı ve büyük heyecan yaratmıştı.Android kullanıcıları son sürümü görünce harika kullanıcı deneyimini ve yepyeni özellikleri kullanabilmek için gün saymaya başlamışlardı.En sonunda beklenen gün gelip çattı.Önümüzdeki günlerde cihaz üreticileri güncellemeyi sunmaya başlayacaklar.

Resmi açıklamalarda telefon üreticileri tarafından gelmeye başladı.Fakat telefon kullanıcılarını en çok endişelendiren şey acaba benim telefonuma güncelleme gelecek mi sorusu oluyor.Hangi cep telefonlarının ve diğer android cihazlarının güncellemeyi destekleyip desteklemeyeceği ise cihaz üreticileri tarafından açıklanmaya başladı.Henüz bütün cep telefonları için kesin bilgi bulunmuyor fakat kesinleşen bilgileri size sunuyor. İşte Android 4.0’ın geleceğini bilinen cep telefonları ve cihazlar;

Sponsorlu Bağlantılar

Asus 

Resmi açıklama: “Google, heyecan verici yenilikler ve işlevler getiren Ice Cream Sandwich adlı son Android güncellemesini duyurdu. ASUS’da sık güncellemeler sayesinde ürünlerimizle sunduğumuz inanılmaz deneyimle gurur duyuyoruz. ASUS Eee Pad ailesinin Ice Cream Sandwich desteğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz. Amacımız, en son Android güncellemesini Eee Pad serilerinde sunmak, ancak şimdilik bir tarih veremiyoruz.”

Onaylanan cihazlar: Padfone, Transformer Prime, Eee Pad Transformer

Reddedilen cihazlar: Şu an belirtilmedi.

HTC

Resmi açıklama: …”Hedefimiz, güncellemeyi mümkün olduğu kadar çok cihaza getirmek olsa da (HTC Sense deneyimi, Android kernel’i ve telefonun eşsiz donanımını dengelemek anlamında) öncelikle telefonun performansını ve kullanılabilirliğini devam ettirmek istiyoruz. Hangi cihazların güncelleneceğini yakında öğreneceksiniz.”

Onaylananlar: HTC Rezound, HTC Vivid
Reddedilenler: Nexus One

LG

Resmi açıklama: “LG, LG Optimus 2X’e Ice Cream Sandwich’in gelmeyeceği dedikodularını yalanlamaktadır. Bu dedikodular doğru değildir”… “Belirli modeller için güncelleme takvimi, Ice Cream Sandwich Google tarafından herkese açık olarak yayınlandığında açıklanacaktır.”

Onaylananlar: Optimus 2X
Reddedilenler: Şu an yok.

Meizu

Onaylananlar: Meizu MX, M9
Reddedilenler: Henüz yok

Motorola

Resmi açıklama“DROID RAZR, Motorola RAZR, DROID BIONIC, ve Motorola XOOM’un (tüm sürümler) ICS güncellemesi alacağını onaylıyoruz. Hangilerinin ICS’yi almayacağını ise şu an açıklamıyoruz.”

Sponsorlu Bağlantılar

Onaylananlar: Droid RAZR, Droid Bionic, Xoom, Xoom 2, Xoom 2 Media Edition
Reddedilenler: Henüz yok.

Samsung

Onaylananlar: Galaxy Nexus, Nexus S, Galaxy S II Skyrocket
Reddedilenler: Henüz yok.

Sony Ericsson

Resmi açıklama: “Sony Ericsson, şu an tüm 2011 Xperia akıllı cep portföyüne Gingerbread 2.3.4 güncellemesini sunmaktadır.” … “2.3.4’ün ötesinde, 2011 Xperia akıllı cep portföyümüzü, bize sunulan son Android platformuna güncellemeyi planlıyoruz.”

Onaylananlar: 2011 Xperia akıllı cep serisi
Reddedilenler: Yok.

Kaynak:chip.com.tr

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir