Balayı İçin Tatil Yerleri

Sponsorlu Bağlantılar

Balayına Gidecek Çiftler Dikkat!

Balayına gidecek çiftler için kendi edindiğim tecrübeler sonucunda önerilerde bulunmak istedim.Yeni evlenmiş ve balayına gitmeyi düşünen çiftler (biraz geç kalınmış olsa da) veya düğün günü yaklaşırken şimdiden balayı yerini ayarlamak isteyen çiftler için kritik önerilerde bulunarak doğru balayı tercihi yapmalarını sağlamak istiyorum.

Şimdi balayına gidecek olanlar için hangi kriterlere göre nereye gideceklerine karar vermeleri gerektiğini kategoriler halinde anlatacağım.

Sponsorlu Bağlantılar

Deniz, Güneş ve Kum İsteyenler

Yazın sıcağında yada bulunduğunuz bölgede ilkbahar ayları ise deniz ve kumun bir arada olduğu bölgelerde tatil yapabilirsiniz.5 Yıldızlı otellerde olsun tatil köylerinde olsun farketmez, denize girip, güneşlenip ve havuza girebileceğiniz bir balayı düşünüyorsanız güneyi tercih etmelisiniz.Türkiye’nin güney bölgeleri hem lüks oteller olsun hemde tatil köyleri olsun denizi ve kumu ayaklarınızı altına sermek için en ideal yerler arasında.

Türkiye’nin En Güzel Kumsalları

Kışın Balayı

Kışın ortasında evleniyorsanız ve balayı düşünüyorsanız bu defa mevsimine göre balayı tercih edeceksiniz.Kışın ve karın tadını çıkarabileceğiniz, kayak yapabileceğiniz ve teleferiklere binip harika manzaraların tadını çıkarabileceğiniz bir balayı istiyorsanız, sizlere Uludağ, Kartalkaya vs. gibi tatil bölgelerini öneriyorum.

kış, turizm, mevsim, kar

Doğa İle İç İçe Balayı

Benim denizle, kum ile lüks otellerle işim olmaz diyenler için ise harika balayı fırsatları bulunuyor.İstanbul’da yaşayanlar için kesinlikle Ağva’yı öneririm.Nehir kenarındaki otellerde uyanmak, ormanın tadına varmak, şelaleleri gezmek ve daha fazlası için kesinlikle Ağva’yı tercih edebilirsiniz.Bunun dışında Karadeniz bölgesinde de balayınızı yapabilirsiniz.Ayrıca göl bölgelerini tercih etmeniz daha güzel olacaktır.Yine Kaz dağları gibi doğal güzelliği bulunan bölgeleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Balayı İçin Tatil Köyleri

Ben balayında otelden çıkmak istemiyorum diyenler için ise tatil köylerini tavsiye ederiz.Diğer bir tabirle Resort oteller de denilmektedir.Bu otellerde otel dışına çıkmadan bir çok ihtiyacınızı giderebileceğiniz ve her ürlü aktiviteyi bulabileceğiniz yerlerdir.Bu tarz bir balayı için ise yine Ege ve Akdeniz bölgelerini tercih edebilirsiniz.

İslami ve Muhafazakar Balayı

5 yıldızlı oteller, deniz, kum, havuz vs. bana uygun değil, benim için önemli olan islami kurallara uygun bir şekilde balayı yapıp yapamayacağımdır diyenler için de tavsiyelerim var.Bu şekilde balayı yapmak isteyenler için Ağva gibi doğa ile iç içe bir balayı tavsiye edebilirim.Bunun dışında yine 5 yıldızlı lüks otellerde de balayınızı islami kurallara göre yapabilirsiniz.Buhnun için özel olarak hizmet veren Muhafazakar oteller oldukça fazla.Özellikle bayanlar için ayrı havuzlar ve eğlence mekanları olsun, çiftler için özel havuz ve mekanlar olsun oldukça cazip.

Yurt Dışında Balayı

Şimdi de beni Türkiye kesmez diyenlere bir kaç öneride bulunayım.Türkiye dışına balayına gidecekseniz ne istediğinizi bileceksiniz.Eğer güneş, deniz, kum ve doğa bir arada olsun diyorsanız sizi ada ülkelerine gönderelim.Kanarya adaları olsun, Miami adaları olsun, Bahama adaları olsun oldukça cazip yerlerdir.Bunun dışında tarihi ve en güzel şehirleri de görmek istiyorum diyenler için Paris, Roma, Floransa, Venedik gibi şehirler tercih edilmeli.Hatta size yorucu gelmez ise 4-5 şehri 1 haftada gezebileceğiniz turlara da katılabilirsiniz.

Venedik

Sizinde balayı konusunda tecrübeleriniz var ise ve öneride bulunmak istiyorsanız yorum yaparak tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir