Bilimin Açıklayamadığı Gizemli Olaylar

Sponsorlu Bağlantılar

Bilimin Çaresiz Kaldığı Anlar

Dünya’da geçmişten günümüze öyle olaylar yaşandı ki akıl sır erdirmek mümkün olmadı.Mistik olarak yorumlanabilecek bu olayları bili açıklayamadı.Bilimin açıklayamayacağı şey yoktur görüşünü savunanlar adeta çaresiz kaldı.

Bilimin açıklayamadığı ve çaresiz kaldığı bu olaylar hala günümüzde de gizemini korumakta.Bizde sizlere bu gizemli ve esrarengiz olayları aktaralım dedik.İşte sebebi bir türlü anlaşılmayan ve çözülemeyen gizemli olaylar…

Sponsorlu Bağlantılar

Mary Celeste Gemisi

1872 yılının 7 Kasım günü Mary Celeste New York limanından demir aldı. Gemide Kaptan Briggs, karısı, küçük kızı ve 8 tayfa bulunuyordu. Geminin rotası İtalya’ya doğruydu. Ancak gemi Cebelitarık Boğazı’nda bulunduğunda içinde kimse yoktu. Hiçbir boğuşma izinin olmadığı gemide kaptanın günlüğü dışında her şey yerli yerindeydi. Gemidekilerden bir daha haber alınamadı.

Tunguska Patlaması

Sibirya’nın Tunguska bölgesinde 1908 yılında meydana gelen büyük patlamanın sebebi hala çözülemedi. Patlama o kadar şiddetliydi ki, uzmanlar bu gücü Hiroşima’ya atılan atom bombasından 2 binden fazlasının ancak ortaya çıkarabileceğinde hemfikirler.

Yıldırım Topları

Atmosferde çok nadir görülen bir durum da, yıldırımların küre şeklinde meydana gelmesi. Bu konudaki en iyi belgelenmiş olay, 1984 yılında yaşandı. Bir yıldırım topu, Rus yolcu uçağına girdi ve tüm uçağı baştan sona yolcuların kafaları üzerinde aştı. Hiç ses yapmadığı belirtilen elektrik yüklü topun, herhangi bir zarara sebep olmadan uçaktan çıktığı açıklandı. Çok nadir gerçekleştiği için bu doğa olayını incelemek asla mümkün olmadı.

Taos Uğultusu

Bir dizel motorunun çıkardığına benzer, uğultuya yakın bir sesin dünyanın dört bir köşesinden insanlarca duyulduğu rapor ediliyor. Özellikle Amerika, İngiltere ve Kuzey Avrupa’da insanlar zaman zaman uğultuya benzer bu sesi duyduklarını söylüyorlar.

10 Temmuz 2011’de, İngiltere’de Woodland kasabası sakinleri bu uğultuyu 2 ay boyunca duyduklarını açıkladılar.

1997 yılında, New Mexico’da Taos adlı küçük kasabada düzenlenen ve bu uğultuya ismini veren kongrede araştırmacılar bu sesin kaynağına ulaşmaya çalıştılar, ancak başarılı olamadılar.

Kaynağı ve sebebi hakkında halen bir çok açıklama bulunan Taos Uğultusu’nun gerçek sebebi bulunamadı.

Roanoke Kolonisi

158 yılında John White liderliğindeki 121 kolonist günümüzde Kuzey Caroline sınırları içindeki Roanoke Adası’na ulaştılar.

Sponsorlu Bağlantılar

Kolonileşme sürecindeki ihtiyaçları gidermek için İngiltere’ye dönen John White, birkaç yıl sonra geri döndüğünde büyük şok yaşadı.

Zira kolonideki insanlardan geriye hiçbir iz kalmamış, koloni tamamen bomboş durumdaydı. Hiçbir boğuşma izi olmaması da, Roanoke Kolonisi’nin daha sonra “Kayıp Koloni” olarak anılmasını sağladı.
Kolonideki insanlardan hiçbiri tekrar görülmedi.

Dev Yılan

Borneo’daki dev yılan… Havadan çekilen bu fotoğrafı gören Borneolular efsanevi dev yılanın geri döndüğüne inanıyor…

Loch Ness Canavarı

İskoçya’daki ünlü Loch Ness canavarı… Bu fotoğraf 19 Nisan 1934’te çekilmişti… Fotoğrafın sahte olduğu iddia ediliyor

Kayıp Kıta Atlantis

Kayıp kıta Atlantis efsanesi… Google Ocean’da elde edilen bu görüntü efsanenin gerçek olabileceğine dair işaretler verdi

Moai Heykelleri

Moai heykelleri…M.Ö 400’e tarihlenen bu monolitik dev insan figürlerinin nasıl yapıldığı tam olarak bilinemiyor

Peru Nazca’daki Ovalar

Peru Nazca’daki ovalar… Sinekkuşunu andıran bu antik dönemden kalma çizimin neden yapıldığıyla ilgili birçok spekülasyon var

Sponsorlu Bağlantılar

Çöle Çizilmiş Şamdan

Yine Peru yine Nazca… Çöle çizilmiş bir şamdanı andıran bu şekil tartışılmaya devam ediliyor

Stonehenge

Ve Stonehenge… İngiltere’deki dünyanın en eski sitelerinden biri… Dairesel biçimde dizilen bu taşlar hakkında spekülatif bilgiler var

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir