En İyi 4 İnç Akıllı Telefonlar

Sponsorlu Bağlantılar

4 inç Ekranlı Telefonlar

Gün geçtikçe akıllı telefon teknolojisi ilerliyor.Teknoloji ile birlikte akıllı telefon kullanıcısının ilgisi daha çok büyük ekranlı telefonlara kayıyor.Eskide telefonlar küçüldükçe rağbet artıyordu şimdiler ise telefonlar büyüdükçe rağbet artıyor.Tabi bunda telefonların kullanım farklılıkları olması etkili oluyor.

Büyük ekranlı akıllı telefonlar internete girmek için, oyun oynamak için, video izlemek için, yazı yazmak için ve daha bir çok işimizi halletmek için daha ideal.Bütün bunlar için en ideal ekran oranı 3.6 ila 4 inç ekranlı telefonlar oluyor.Ancak son zamanlarda en çok 4 inç ekranlar rağbet görüyor.Bizde sizlere en iyi 4 inç ekranlı akıllı telefonları seçtik.

Motorola Atrix

Dokunmatik ekran boyutu:4,0 inçlik ekrana ve 50 X 89 milimetre yükseklik X genişliğe sahip.

Diğer ekran özellikleri:540 X 960 piksel, 16.7 milyon renkLCD / TFT ekran ve çoklu dokunmatik özelliği.

Diğer özellikler: 1 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, HSDPA, A-GPS, genişletilebilir bellek (microSD), HDMI, GSM dört bant, isteğe bağlı dizüstü bilgisayar istasyonu.

İşletim sistemi: Motorola Motoblur ile Android 2.3

Değerlendirme:

Dört inçlik ekranıyla geniş bir kullanım alanına imkan tanıyan cihaz, aynı zamanda sahip olduğu “Lapdock station”ı ile büyük görüntü isteyenlere bambaşka bir dünyanın kapılarını aralıyor. Yeterli özellikleriyle tercih sebebi olan Motorola Atrix, iptal edilen Android 4.0 güncellemesi ile şimdilik gözden düşmüş gibi gözüküyor.

Sony Xperia P

Dokunmatik ekran boyutu:4,0 inçlik ekrana ve 50 X 89 milimetre yükseklik X genişliğe sahip.

Diğer ekran özellikleri:540 X 960 piksel, 16.7 milyon renkLCD / TFT ekran ve çoklu dokunmatik özelliği.

Diğer özellikler: 1 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, HSPA, Full HD Video Kamera, dahili bellek 16 GB (genişletilebilir değil), HDMI, NFC, Bluetooth, USB, dört bant GSM ile 8 megapiksel kamera.

İşletim sistemi: Android 4.0

Sponsorlu Bağlantılar

Değerlendirme:

Xperia P modeli ile Sony, zarif ve bir o kadar da kullanışlı dört inç telefon ile karşımıza çıkıyor. Sahip olduğu ekran aracılığı ile üzerinde uzun süre okuma yapmak mümkün olduğu gibi, yapılan diğer işlemlerde de harika bir performans sunuyor. Android 4.0 güncellemesine yakın zamanda kavuşan cihaz, sahip olduğu 16 GB’lık sınırlı kapasitesi ve zayıf pil ömrü sayesinde olumsuz notlar ve eleştiriler de alabiliyor.

Samsung Galaxy S Plus

Dokunmatik ekran boyutu:4,0 inçlik ekrana ve 52 X 86 milimetre yükseklik X genişliğe sahip.

Diğer ekran özellikleri:480 X 800 piksel, 16.7 milyon renk, AMOLED ekran ve çoklu dokunmatik özelliği.

Diğer özellikler: 1.4-GHz işlemci, Wi-Fi n, HSPA, HD video kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS, Bluetooth, USB, dört bant GSM ile 5 megapiksel kamera.

İşletim sistemi: TouchWiz 3.0 kullanıcı ara yüzü ile Android 2.3

Galaxy S Plus

Değerlendirme:

Çıktığı dönem için harika ama günümüz için artık demode olan Galaxy S Plus, yine de sahip olduğu 4.0 inçlik ekran ebatı sayesinde listemizde kendisine iyi bir bulmayı başardı. Pek tabi bu duruma kullandığı AMOLED ekran ve Android 4.0 güncellemesi de büyük ölçüde yardımcı oldu. Rahat ve kolay kullanımının yanısıra ucuz fiyatı ile halen sıkça karşımıza çıkan bir ürün.

Samsung Galaxy S Advance i9070P

Dokunmatik ekran boyutu:4,0 inçlik ekrana ve 52 X 86 milimetre yükseklik X genişliğe sahip.

Diğer ekran özellikleri:480 X 800 piksel, 16.7 milyon renk, Super AMOLED ekran ve çoklu dokunmatik özelliği.

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer özellikler: 1 GHz çift çekirdekli işlemci, Wi-Fi n, HSPA, HD video kamera, genişletilebilir bellek (microSD ile), A-GPS, NFC, Bluetooth, USB, dört bant GSM ile 5 megapiksel kamera.

İşletim sistemi: TouchWiz 4.0 kullanıcı ara yüzü ile Android 2.3

Galaxy S Advance

Değerlendirme:

Galaxy S Plus’un modernize edilmiş bir modeli olan Advance i9070P, 4.0 inçlik ekran yapısının aynen taşıdığı gibi, Galaxy S Plus’da bulunan işlemciden çok daha kaliteli bir işlemci ile karşımıza çıkıyor. Android 4.0 ve 4.1 gibi son dönem güncellemelere de sahip olma ihtimali, piyasalardaki önemini bir kat daha arttırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir