Fat-Block Gerçekten Etkili Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Fat-Block, televizyondaki reklamlarının da etkisiyle son dönemde isminden çok söz edilen bir tıbbi ürün. Sizler için bu ürünü ve içeriğindeki Captaglicolipid bileşenini araştırdık ve sorularınıza yanıt vermeye çalıştık.

Captaglicolipid nedir?

İtalya’da obezite ile mücadele için yürütülen bilimsel araştırmalar sırasında geliştirilen bir bileşendir. Kabuklu deniz canlıları (karides, ıstakoz vb.) dış kabuğundan elde edilen bir polisakkarit’tir. Dünyadaki en güçlü doğal yağ mıknatısı (diyet lifi) olarak tanınmaktadır. Gıdalardan alınan besinlerin vücut tarafından depo edilmeden, mide ve ince bağırsakta emilerek vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadır. Uzmanlar kana karışmadığı için son derece güvenli bir zayıflama yöntemi olduğu üzerinde duruyor. Zaten avrupa standartlarına uygun klinik testlerde yan etkiler yönünden son derece güvenli bulunduğu raporlanıyor. Captaglicolipid benzer fiberlerden farklı olarak 2 katmanlı bir yapıya sahip. Birinci katman mide de yağları emip hapsederken, ikinci katman ince bağırsakta aynı görevi görüyor. Böylece yağ bağlama kapasitesi benzerlerinden daha yüksek oluyor. Özellikle Almanya, Belçika ve İtalya’da obezite ile mücadele kurumları tarafından öneriliyor.

dr-aytug-fat-block

Fat-Block nasıl kullanılır?

İçeriğindeki ana etken maddesi Captaglicolipid olan Fat-Block, yemeklerden hemen önce kullanıldığında gıdalardan aldığınız fazla yağların bir bölümünü bağlayarak sindirime karışmadan vücuttan atıyor. Böylece yüksek kalorili öğünlerde dahi, kalori miktarını düşürerek kilo alımını engelliyor. Eğer istediğimi yerim bi tablet Fat-Block kullanır ve hızla kilo veririm gibi bir hayaliniz varsa beklentilerinizi çok yüksek tutmamanızda fayda var. Çünkü Fat-Block aldığınız kalorinin yaklaşık %40’ını bağlar. Eğer hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yediklerinize de dikkat etmelisiniz. Bir diyet kadar disiplinli ve programlı olmak zorunda değilsiniz fakat 1,5 tabak yiyorsanız bunu 1 tabağa düşürüp Fat-Block’u da kullanırsanız 5-6 ayda verebileceğiniz kiloyu 1 ayda verebiliyorsunuz. Vermek istediğiniz kiloya bağlı olarak Fat-Block kullanımını hafif egzersizler ile desteklerseniz (obezler için günde minimum 15 dakika hafif egzersizler de öneriliyor) hayal ettiğiniz beden ölçülerine çok daha kısa sürede ulaşabiliyorsunuz.

Yan etkileri nedir?

Fat-Block kullanım talimatları ve prospektüsünde kabuklu deniz canlılarına (karides gibi) karşı alerjisi olanların kullanmaması öneriliyor. Dozunda kullanıldığında herhangi bir yan etkiye rastlanmadığı belirtiliyor. Kana karışmadığı için son derece güvenli bulunuyor. Uzmanlar yine de hamile veya emzirme dönemindeki kadınlar ile 18 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılmasını önermiyor. Bu kişilerin ancak doktor kontrolünde veya doktor önerisiyle kullanması gerektiği belirtiliyor.

Kullanmayı bıraktığımda tekrar kilo alır mıyım?

Birçoğunuzun en çok merak ettiği soruların başına bu geliyor. Fat-Block kullanmayı bıraktığınızda tıpkı geçmişte olduğu gibi eski beslenme alışkanlıklarınızı sürdürürseniz kilo almanız kaçınılmaz olacaktır. Çünkü beslenme alışkanlığınız metabolizma hızınız ile senkronize ilerlemiyor. Vücudunuzun ihtiyacı olandan fazla kalori alıyorsunuz ve vücut yakamadığı kalorileri yağ olarak depoluyor. Hal böyle olunca kilo almanız kaçınılmaz bir hale geliyor. İstediğiniz kiloya geldiğinizde mevcut kilonuzu muhafaza etmek için günde sadece bir öğünde Fat-Block kullanmaya devam edebilirsiniz. Fakat bu süreci çok fazla uzatmadan beslenme alışkanlıklarınızı da düzene sokmaya başlasanız iyi edersiniz.

Kullanımı güvenli mi?

Fat-Block, avrupa ülkelerinde de kullanılan ve AB standartlarına uygunluk belgesine sahip bir tıbbi ürün. Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı iznine sahip. Klinik testler incelendiğinde son derece güvenli olduğu görülüyor. Fakat tüm bunlar Fat-Block’u istediğiniz kadar kullanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Spor ve egzersizler dahi doğru uygulanmadığında sakatlanmalara ve rahatsızlıklara sebep olabiliyor. Herşeyin bir yapılış ve kullanılış şekli var. Fat-Block ana öğünlerde önce 2’şer adet olmak üzere günde maksimum 4 tablet kullanılmalıdır. Önerilen dozajın üzerine çıkılmadan kullanıldığında güvenli olduğunu raporlanmıştır. Kutusunun içerisindeki prospektüsünü okuyup, önerilen kullanım talimatlarına uygun şekilde kullandığınızda güvenli bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

nasil-kilo-verilir

Neden kilo alırız?

Kilo almanızın en temel sebebi vücudunuzun günlük aktiviteler sırasında harcayabildiğinden daha fazla enerji (kalori) içeren besin tüketmenizdir. Vücut yakamadığı enerjiyi daha sonra ihtiyacı olduğunda kullanabileceği refleksiyle hareket eder ve yağ olarak depolamaya başlar. Siz hergün aynı şekilde ihtiyacınızın üzerinde kalori almaya devam ettiğinizde giderek kilo almaya başlarsınız. Karbonhidrat, yağ ve şeker ağırlıklı beslenme alışkanlıkları yavaş çalışan metabolizmalar için fazla kilo ve uzun vadede obezite anlamını taşımaktadır.

Nasıl kilo veririz?

Yazımızı buraya kadar okuduysanız bu soruya artık kendiniz de yanıt verebilirsiniz. Doğru beslenme programlarına ek olarak spor yaptığınızca vücudunuz besinlerden aldığı kaloriyi yakmaya başlar. İhtiyacınız olan fazla enerjiyi üretmek için geçmişte depoladığı yağları yakarak enerjiye dönüştürmeye başlar. Spor yapamayanlar veya süreci hızlandırmak isteyenler Fat-Block tarzı ürünler kullanarak vücudun aldığı kalori miktarını düşürerek depolanan yağların enerjiye dönüştürülmesini destekleyebilir.

Fat-Block nasıl temin edilir?

Türkiye’de birçok eczaneden veya diyetisyenden temin etmeniz mümkün. Eğer bulunduğunuz çevrede yoksa www.fat-block.net adresli Türkiye resmi satış sitesinden de sipariş verebiliyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(6) Yorum

  kadir bayraktar
  20 Şubat 2014 - 09:55

  almaya değermi alanlar varmı aranızda bende almak isityorum

  hayriye
  17 Şubat 2014 - 10:01

  İlgi çekici bir ürün almayı düşünüyorum

  cemil
  13 Şubat 2014 - 10:33

  Sadece 5 Kilo Versem Yeter 1 Kutu Alsam Yeterlimidir ?

  nazlı
  10 Şubat 2014 - 12:22

  Merhaalar bu ürünü kullanmadan önce aşırı derecede yemek yiyordum ve 79 kiloyum ürün elime ulaştığında kullanmaya başladım ve kullanışımda açlık hissim kayboluyor ve az yemek yiyorum ayrıca hafifleme var kullanmaya devam edeceğim

  meral
  08 Şubat 2014 - 11:32

  Merhaba,

  Bir süredir araştırıyorum bu ürünü. Kendim için değil. Annem’in kilo fazlası var haftada 2 gün yürüyüşe çıkıyor. Fakat 25 kilo fazlası var. Yürüyüşlerde gram gram kilo verdiği için motivasyonu düşüyor. Onun motivasyonunu artırmak için daha hızlı kilo vermesine yardımcı olacak bir çözüm arıyorum. Dr. Aytuğ Bey’i yıllardır takip ederim. Onun önermesi beni tatmin etti. Fakat bir sorum var. Troit hastaları kullanabiliyor mu eğer kullanabiliyorsa Annem’i Fat-Block’a başlatmayı düşünüyorum.

  hakan
  06 Şubat 2014 - 14:24

  Merhaba Arkadaşlar Ben Hakan Kardeşim Obez Hastası Ve Ne Türlü İlaçları Kullandıysa Bir Türlü Zayıflayamadı Ayrıca Çok Yemek Yiyor Fat Block u Televizyonlarda Gördüm Ve Baya Bi Araştırdım Hem Tokluk Hissi Yaratıyor Hemde Zayıflatıyor Gibi Yazılar Gördüm Genellikle Sizlerinde Yorumunuzu Almak İstiyorum Lütfen Daha Çok Bilgi Verebilirmisiniz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir