Toyota GT 86 Özellikleri ve Detaylar

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni Toyota  Coupe

Toyota bekleyenlerin merakını sonunda giderdi ve beklentilere cevap verdi.İlk olarak  FT-86 concept olarak 2009 yılında tanıtılan yeni spor coupe, tekrar karşımıza çıktı.Bu yeni spor coupe Toyota ile Subaru ortaklığı ile ortaya çıktı.Yeni Toyota coupe artık bir konsept değil.Bu yeni model ‘GT 86′ ismi ile adlandırıldı.

Toyota GT 86, ilk bakışta 4240 mm’lik uzunluğu, 1285 mm’lik yüksekliği ve 2570 mm’lik genişliği ile dikkatleri çekiyor.Aynı zamanda 2+2 kişilik bir oturma düzeni de sunuyor.GT 86’nın bu oturma düzeninin, Subaru BRZ ve Scion FR-S ile aynı olduğunu söylemek de fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Toyota GT 86 Özellikleri

Bununla birlikte, GT 86’nın önde konumlandırılan 2.0 litrelik dört silindirli boxer motoru 7000 d/d’de 197 bg güç ve 6600 devirde de 205 Nm tork üretiyor. D-4S enjeksiyon sistemine sahip olan GT 86’nın 53:47 ağırlık dağılımı,12:5:1 yüksek sıkıştırma oranlı boxer motoru ve alçak sürüş pozisyonu sayesinde 475 mm gibi düşük bir ağırlık merkezine sahip olduğu belirtildi. Ayrıca, kilitlenebilir diferansiyel de donanıma dâhil edilmiş.

Yeni Toyota GT 86’nın iç mekânında kaliteli malzemelere yer verildiği açıklandı. Çift bölgeli otomatik klima, büyük bir multimedya ekran, alçak oturma pozisyonuna sahip spor koltuklar ve üç kollu şık bir direksiyon simidine sahip olan GT 86, markanın efsane modeli Corolla AE86’dan ilham alınarak yaratılmış.

Son olarak, tüm donanım seviyelerinde 6 ileri manuel ya da 6 ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. Yeni Toyota GT 86’nın dünya prömiyeri bu ayın sonunda düzenlenecek Tokyo Motor Show’da gerçekleştirilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir