Windows’u Kurduktan Sonra Gerekli Olan Bütün Programlar

Sponsorlu Bağlantılar

Windows Başlangıç Programları Burada

Yeni bir bilgisayar aldınız yada bilgisayarınıza format atmak zorunda kaldıysanız veyahut herhangi bir nedenden dolayı Windows’u yeniden yüklemek zorunda kaldınız.Kurulumun ardından bilgisayarınız için gerekli programları ve ihtiyacınız olabilecek programları site site gezmenize gerek yok.Windows’u yeniden kuranlar için gerekli olabilecek bütün programları bir araya getirdik.

Acaba hangi programı kurmalıyım, hangi program işimi görür gibi sorular yüzünde internette gezinmenize gerek kalmadan bilgisayarınızın ihtiyacını karşılayacak en iyi programların hepsi bir arada.Windows başlangıç programları da diyebileceğimiz bu listede aradığınız her programı her kategoriden bulabileceksiniz.

İşte ücretsiz programların listesi…

2011 Yılında En Çok İndirilen Programlar

avast Free Antivirus

Ücretsiz “avast Free Antivirus” hem dosyaları, hem de toplam e-posta trafiğini kontrol eden bir virüs tarayıcısı. Bir ücretsiz yazılımdan beklenen her şeyi avast’ta bulabilirsiniz.

Güvenlik aracı internet sitelerinin sınıflandırılması gibi bir çok fonksiyon sunuyor. Semboller ile belirli internet sitelerinin güvenilirlik ve tehlikesini gösteriyor. Bu şekilde tıklamak istediğiniz bağlantının güvenli olup olmadığını bilebiliyorsunuz..

İndirmek için tıklayınız: avast Free Antivirus 

CCleaner

CCleaner, sabit disk üzerindeki eski verilerle ilgilenen klasik bir araç ve Windows kayıt defterini de temizleyebiliyor. Aracı düzenli olarak kullanarak sisteminizi zinde tutabilirsiniz.

Buna ilave olarak CCleaner bilgisayar programlarını da kaldırabilir. Bu işlevin Windows’un Program Kaldır işlevinden farkı, çok daha hızlı açılması. Özel bir fonksiyonu ise boot sürecinde sistem temizlemesi yapabilmesi.

İndirmek için tıklayınız: CCleaner 

7-Zip

7-Zip, RAR formatını da destekleyen, açık kaynak kodlu, iyi bir sıkıştırma programı.İşlev menüsü (sağ tuş menüsü) üzerine sıkça kullandığınız sıkıştırma işlevlerini ekleyebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: 7-Zip 

CDBurnerXP

CD/DVD kayıt aracı CDBurnerXP’de yazma projenizi kolaylıkla oluşturup, diskinizi yazabilirsiniz. Pencerenin alt tarafında yeşil bir çubuk vasıtasıyla diskinizde ne kadar boş alan kaldığını görebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: CDBurnerXP 

Sponsorlu Bağlantılar

VLC Media Player

VLC, açık kaynak kodlu, kullanımı oldukça kolay olan bir medya oynatıcısı. Popüler video oynatıcısı, neredeyse tüm video biçimlerini oynatabiliyor.

VLC’ye kısayollar atayarak onu daha verimli bir biçimde kullanabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: VLC Media Player

Google Chrome

Chrome Google, çeviri özelliğine kendinden sahip olan bir web tarayıcısıdır. Flash ve PDF dosyaları Chrome tarafından doğal olarak görüntülenebilir.

Chrome Web mağazasında tarayıcınız için çeşitli eklentiler indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: Google Chrome 

Skype

Skype ile internet üzerinden sesli ve videolu görüşmeler yapabilirsiniz. Sesli görüşme esnasında birbirinize yazı veya dosya gönderebilirsiniz.

Video görüşümelerini yüksek çözünürlükte, tam ekran modunda yapabilirsiniz. Rahat bir şekilde sohbet etmek istiyorsanız, bunu Skype ile yapabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: Skype 

OpenOffice

Ücretsiz Ofis yazılımı, metin çalışmalarından, tablo hesaplamalarına, sunum yazılımından veritabanı yönetimine birçok işlevi yerine getirebiliyor.

Eklentiler sayesinde yazılımı sürekli güncel tutabilirsiniz. Bu örnekte bir çeviri eklentisini görüyorsunuz.

İndirmek için tıklayınız: Open Office 

PDF-XChange Viewer

“PDF-XChange Viewer” ile PDF dokümanlarının her çeşidini hızla ve kolaylıkla açabilir, okuyabilir ve yazdırabilirsiniz. Program yardımıyla çok yönlü dokümanları karıştırabilir, bir çok belgeyi sekmeler yardımıyla aynı zamanda başlatabilirsiniz.

Araç, PDF belgelerini düzenlemenize izin veriyor. Belgelere damga ekleyebilir ve sayfa düzenini değiştirebilirsiniz. PDF-XChange Viewer, özel kullanım için tamamıyla ücretsiz.

İndirmek için tıklayınız: PDF-XChange Viewer 

Paint.NET

Paint.NET, Microsoft’un geliştirdiği resim düzenleme programı “MS Paint”in gelişmiş bir sürümüdür. Paint.NET, pahalı ticari ürünlerin sunduğu fonksiyonların bir çoğunu da sunuyor.

Profesyonel düzenleme araçlarındaki gibi Paint.NET’de de farklı katmanlarla çalışabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: Paint.NET 

Picasa

Picasa, bütün resimleri ve videoları çekim tarihlerine göre dizebiliyor. Picasa, bilgisayara dijital kamerayı bağlar bağlamaz dijital resimlerinizi alıyor.

Siz kendiniz de resimleri düzenleyebilir ve filtre gibi ekler ekleyebilirsiniz. Resim albümünüzü düzenleyebilmek için ilk olarak Picasa almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğraflarınızı ve albümlerinizi Google hesabınız sayesinde internete yükleyebilir ve arkadaşınızla paylaşabilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız: Picasa 

Adobe Flash Player

İnternet deneyiminizi en üst seviyeye çıkarmak için ‘Adobe Flash Player’ isimli uygulamanın bütün nimetlerinizden faydalanmanız gerekiyor.İnternet ortamında bulunan video, oyun ve animasyonlar gibi içeriklerin gösterilmesini ve oynatılmasını bu Flash oynatıcı sayesinde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Flash Player’ın Google Chrome, Firefox, Safari ve Opera tarayıcılarını destekleyen bu sürüm 2D ve 3D grafik desteği yanında güçlendirilmiş özellikler sunuyor.

İndirmek için tıklayınız: Adobe Flash Player

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir