AB Grubu Beslenme

AB kan grubuna sahip kişilerde tıpkı B kan grubundaki kişiler gibi bağışıklık sistemi oldukça kuvvetli bir yapıya sahiptir.Hatta AB kan grubu için mükemmel bir bağışıklık sistemi vardır demek doğru olacaktır.Bunun sayesinde kendinizde enfeksiyon ve alerjileri kolay bir şekilde uzak tutabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

AB Kan Grubu Beslenme Şekli

1- Süt ürünleri, peynir ve yumurta bazı solunum sistemi sorunlarına neden olabilir. Bu tip durumlarda bu ürünler tüketilmeyebilir veya daha az tüketilebilir. AB grubundakiler tam tahıllı yerine pirinci öneriyor. Ayrıva haftada 5-7 porsiyon et ve balık yemeleri öneriliyor.
2- Bol bol hindi ve ördek eti, somon, yeşil zeytin, biber, mantar, ıspanak, fındık, çam fıstığı, ceviz ve zeytinyağı yiyin.
3- Kuzu eti, alabalık, börülce, bqarbunya, soya fasulyesi, karnıbahar, salatalık, domates, kestane, şamfıstığı, susam ayçiçeği yağı size sakıncalı. Haftada en fazla 1 kez tüketebilirsiniz.
4- Biftek, tavuk, uskumru, beyaz peynir, mozzarella ve mercimeği ayda enfazla bir porsiyon tüketin.
5- Her 10 günde bir alacağınız kalsiyum, potasyum ve folik asit açısından zengin günlük bir multi vitamin alabilirsiniz.