Aile Hekimine Kayıt Yaptırma

Sponsorlu Bağlantılar

Aile Hekimine Kayıt Olma

Aile hekimliği uygulaması Kasım 2010 itibari ile başladı.Peki her bireyin aile hekimi bulunacak ama bu hekim nasıl belirlenecek.Bu hekime gidip kendimiz mi kayıt olacağız yoksa birileri bizim yerimize kayıt yaptıracak mı? Gidip kendimiz kayıt yaptıramayacak isek kim bizim yerimize karar verecek? Kendimiz seçemeyecek miyiz? İşte bu sorularınıza alacağınız yanıtlar…

Kişilerin aile hekimlerine ilk kaydı, aile hekimliği uygulamalarına yeni geçilen illerde müdürlük tarafından ikamet ettikleri bölge göz önünde bulundurularak yapılır. Aile hekimliği uygulamasının olduğu İl’e ikamet amacıyla yeni gelen kişiler istedikleri bir aile hekimine kayıtyaptırırlar. Kayıt yaptırmamış olanlar, müdürlük tarafından yakın konumdaki kayıtlı kişi sayısı en az olan aile hekiminden başlanarak kayıt edilirler.

Sponsorlu Bağlantılar

Kayıtlı Değilseniz

Eğer bir aile hekimine kayıtlı değilseniz, size en yakın aile sağlığı merkezine,  toplum sağlığı merkezine ya da il sağlıkmüdürlüğüne müracaat ederek bir aile hekimine kayıt yaptırabilirsiniz.

Aile Hekimliği Hakkında Bütün Sorular ve Cevaplar

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


(3) Yorum

  fatih aras
  23 Nisan 2011 - 20:33

  benin aile doktorum eski oturdugum adreste gözüküyo bunu yeni adresime nasil alabilirim

  REMZİ YILMAZ
  03 Aralık 2010 - 18:15

  Esenler ilçsi fevzi çakmak mahallesi 1107 sokak no:16 D:4te ailem ve iki oglumla ikamet etmekteyim.Mahallemizde saglık ocağı var. fakat muracat eden insanlara hizmet edecek durumda tam faal çalışmıyor.orada görevli olan biri yok sanki herkes kendi işini kendi takip ediyor.kan sonuçları kapı girişinde bir yere bırakılıyor.herkse kan sonuç kartlarını kendi alıyor.bazı kan sonuçlarıda yerlerde geziyor.il saglık müdürlüğü yetkilileri tahmin ediyorum.bu durumdan haberleri yok.çünkü verilen saglık hizmeti insan onurunu zedeliyor.bu hizmetlerin insana yaraşır bir hizmet olması için sayın yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyorum… ayrıyeten aile hekimim henüz daha belli olmamış durumda
  saglık ocagında bu konuda kimse hizmette vermiyor… saygılarımla

  İRFAN GÖKGÖZ
  10 Kasım 2010 - 11:34

  ben şemsipaşa mah 21.sok da oturmaktayım iki sokak arkamda 15.sokak da aile hekimliği varken otrduğum yerle hiç alakası olmayan karayolları mah abdiipekci cd deki aile hekimliğine kaydımız yapılmıştır ben bunu kabul edemem ilgilenirseniz sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir