Her Gün Sebze ve Meyve Yemenin Önemi ve Faydaları

İçerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunan sebze ve meyveleri her gün tüketmek sağlık açısında çok faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sebze ve Meyve Tüketmek

İnsanlar sağlıklı bir ömür tüketmek için vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri almalıdır. Bunun için de vitamin ve mineral açısında oldukça zengin olan meyve ve sebzeleri tüketmeleri gerekir.

Bu vitamin ve minerallerin içerisinde bolca bulunduğu sebze ve meyveler büyüme ve gelişme açısından çok önemlidir. Çünkü büyümeye yardım ederler, hücre yenilenmesini ve doku onarımını sağlarlar. Deri, göz, diş ve diş eti sağlığı için temel öğeleri içerirler, hastalıklara karşı direncin oluşumunda etkindirler, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olurlar.

meyve, sebze, diyet

Sponsorlu Bağlantılar

Her gün sebze ve meyve tüketmek bir çok hastalığın oluşma riskini de azaltır. Özellikle dengesiz beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan şişmanlık ve kalp damar hastalıkları, hipertansiyon, bazı kanser türleri vb. kronik hastalıkların oluşma riskini azaltırlar.

Sağlıklı beslenmek için her öğünde taze sebze ve meyve tüketilmeye çalışılmalıdır. Günlük tüketilen sebze ve meyvenin iki porsiyonunun, yeşil yapraklı sebzeler veya portakal, limon vb. turunçgiller ya da domates olmasına dikkat edilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Benzer Yazılar


Henüz yorum yok! İlk yorumlayan siz olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir